Jump to content

Прехвърляне на обезщетение за безработица между страни в ЕС


Recommended Posts

Здравейте!

Искам да попитам колко време чакахте за въпросния документ h006 , понеже мен ме въртят повече от 6 месеца вече и ми излизат с номера ,че нищо не зависело от тях , а от НОИ в София.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те, искам да попитам по тази тема нещо. 

Ако съм на борсата в Германия, може ли после да взема и в България на борсата за обезщетение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте и от мен, нова съм във форума и затова искам предварително да се извиня за може ми глупавите въпроси. Съпругът ми работи от 3 години и 6 месеца в германия на постоянен трудов договор. Вече иска да се прибира и е подал предизвестие за напускане. Въпросът ми е : има ли право като се прибере да се запише в бюрото по труда и да получава обезщетение. Ако отговорът е да, то какви документи ще трябва да вземе от германия? Моля за бърз отговор, за да можем да реагираме в рамките на течащото предизвестие! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте 

Искам да попитам как мога сам да си изискам документа U1 от Германия, преди няколко месеца се прибрах от ludvensluss  и сега искам да се пусна на борса в Бг, намерих бланката за U1  но не знам къде да я пратя в Германия и с какви придружаващи документи. Немския ми е много слаб и ако някои може да ми помогни с примерен попълнен шаблон и адрес. Ще Ви бъда много благодарен

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте.В момента съм в Арбайтзам,до 12.12.2020.Преди седмица си счупих глезена,имам насрочена операция след седмица,ще ми слагат пирони и пластина.Въпросът ми е,трябва ли да пускам болнични към Арбайтзам,и полага ли ми се някакво обещетение от AOK(от здравната застраховка)??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..