Jump to content
Родени в България

Recommended Posts

преди 4 часа, Ani.vass78 написа:

Благодаря много! Явно така ще действам пък каквото стане....няма да им се дам!

Минах по този път преди 6 години. Четейки наисаното съм малко объркан. Вие нямате никакво касателство с BAMF. Връзката с тях прави училището което сте избрала. Какво очаквате от BAMF? Да ви дадат право на курс или да ви го потвърдят? Това така или иначе се подразбира, защото ви се полага в качеството ви на европейски гражданин. С тях можете да се свържете или по-скоро, имате основание, само ако искате справка/потвърждение за брой оставащи часове. Това се наложи при мен когато имах съмнения, че училището, което бях избрал прави някакви "игри" с полагащите ми се часове и за това смених училището. Справката ми послужи да се убедя, че в новото училище правилно са установили остатъка. Това също бе излишно, защото те получават информацията директно от BAMF, в противен случай няма да ви допуснат до курс.

Ще си позволя и един приятелски съвет. Не подхождайте на всяка цена с "рогата напред", т.е. "...няма да им се дам!". Това не е битка. Германия прави много за да помага на хора като нас. Дори и курса, който ще изкарате е на символична цена и даже с възможност да си възстановите 50% от никаквите пари, които ще платите. След курса най-вероятно ще получите и фермитлунгсгутшайн. Това е една много малка част от всичко. Аз съм благодарен за всичко, което съм получил и което доведе до това да си намеря добре платена работа и възможност за нормален живот. В крайна сметка никой не ни е длъжен. 

Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касателството с BAMF  всъщност е много голямо. Без тяхното одобрение и Zulassungsantrag не можеш да тръгнеш да си търсиш Kursträger.  Съвета Ви е страхотен....така е никой не е длъжен, но когато сме тръгнали по пътя и вероятно имаме някакви права няма нищо лошо в това човек да си ги търси, особено ако в крайна сметка както се оказа днес грешката е в тях....това че искам, питам и опитвам и ще направя всичко, което зависи от мен, за да успея имах предвид под израза "няма да се дам", но всеки има право да си интерпретира както го усеща! Моята явно е различна от Вашата! Все пак Ви Благодаря! Днес нещата получиха развитие, както споменах с "леко" извинение от тяхна страна за недоразумението, което се е получило! След получения  днес Berechtigungsschein вече мога да се заявя/ регистрирам в избрана от мен учебна организация, за да бъда включена в Интеграционен курс и да ми бъде направен тест за определяне нивото на езика, след което от училището ще подадат заявлението за освобождаване от такси на база договора ми с Jobcenter......Това ми изпратиха от BAMF като ред на процедурата: стъпка по стъпка! Може би нещата леко са се изменили отпреди 6 години!  Сърдечни Поздрави и отново Благодаря на всички, които се отзоваха за съвет! Всичко е добре, когато завършва добре! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно са ви посъветвали да отидете на място, наистина така става по-бързо. Незнам дали сега започнат вече курсове, но в момента поне так където аз живея са само онлайн и другият месец приключват. За мен е много добре онлайн обучението, желаещите са малко и курсът ни е 4 човека към VHS.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Съвсем нова съм в темата,а и в Германия. Много съм объркана, нишо не ми е ясно, а уж четох толкова много в Бг преди да дойда, но тук сякаш всичко е съвсем различно. Искам да започна курс за език, че много е трудно да гледаш в очите на хората,които ти обясняват нещичко. Постоянно си пускам видеа от ютуб, но нещата не се получават. Та дайте ми моля съвет къде да отида за да се запиша на курсове и коя точно институция би ми помогнала с финансиране на курса, че само мъжа ми работи а аз съм вкъщи с малкия. От около месец съм тук с децата, а мъжът ми от почти година. Моля без упреци и благодаря на всеки отзовал се със съвет!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много негативно подхождате, не ви упреквам. Успокойте се и първо прочетете, как ефективно да учите език, със сигурност ще откриете нещо ново и нова насока, аз доста грешки си открих. Гледайте видеа, пишете и си създайте система за да има ефект. Регистрирайте се в Бюрото по труда, според вашият случай може да ви платят курса. Курсовете са всеки ден по половин ден, интензивни.

Аз посещавам съботен курс, към 

Volkshochschule, има го във всеки град, предлагат различни курсове. Курсът ми струва за 6 месеца, под 300 Евро. за половин ниво според Европейската езикова рамка.  Ще започнат отново края на Септември. Има и вечерни два пъти в седмицата. 

Друг вариант ви е онлайн курс "Кабината" в България.

Във форума има много информация и всичко е много ясно представено. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване