Jump to content

Болнични от български личен лекар


TeodorIvanov

Recommended Posts

Здравейте,имам един въпрос. Да речем,че ако детето ми е в България за ваканция и реша,че искам да остане още време,българските извинителни бележки приемат ли се тук,в Германия ? Благодаря предварително !

Редактирано от TeodorIvanov
Правописна грешка.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни дни

Най-активни в темата

преди 13 часа, TeodorIvanov написа:

Здравейте,имам един въпрос. Да речем,че ако детето ми е в България за ваканция и реша,че искам да остане още време,българските извинителни бележки приемат ли се тук,в Германия ? Благодаря предварително !

Здравейте Теодор,

ако се ограничим само до въпросът дали имате възможност да удължите ваканцията на детето с извинителна бележка от български лекар - да, можете. Разбира се трябва да внимавате и да спазите някои малки детайли, като например:

  • да представите преди прегледа немската здравна карта на детето
  • задължително да поискате квитанция/касова бележка/фактура
  • да получите бележка, която да изглежда като тази в Германия
  • да предупредите своевременно училището за отсъствието на детето

Подгответе се добре, дори ви препоръчвам да направите сами двуезичен вариант (на немски и български) на кратката извинителна бележка, позната в Германия (т.нар. ärztliches Attest, Ärztliche Bescheinigung), която да да дадете на българския лекар да подпише и подпечата. Предполагам, че няма да е проблем да ви попълнят носената от вас бележка, защото вероятно лекарят ви ще е ваш познат. Но имайте едно наум, че като се прибере детето в Германия могат да възникнат някои неудобни въпроси. Какви са те? Ще ви кажа, ако вие преди това ми кажете за колко дни/седмици планирате да се "разболее" детето.

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..