Jump to content

Телефонните оператори в Германия (DE)


Recommended Posts

Видях, че се пише доста по темата, но все нямам време да напиша….Та, да ви кажа какво се случва с моя договор. Аз се оказа, че съм с две карти сега и трябва  да плащам вместо 22.49€, 44.98€. Платих ги веднъж и от там нататък а сметките започнаха да ми идват по 22.49, като във фактирата пише, че за едната карта рабат (отстъпката) е 22.49, демек цялата сума. Сега се чудя така ли ще си продължи, само за няколко месеца ли е!?…. Незнам….! Аз доста писма им пращах, обаждах се, обясних, че съм чужденка, че не сме се разбрали,че немога да плащам две тарифи и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

преди 43 минути, Tanya Miteva написа:

Видях, че се пише доста по темата, но все нямам време да напиша….Та, да ви кажа какво се случва с моя договор. Аз се оказа, че съм с две карти сега и трябва  да плащам вместо 22.49€, 44.98€. Платих ги веднъж и от там нататък а сметките започнаха да ми идват по 22.49, като във фактирата пише, че за едната карта рабат (отстъпката) е 22.49, демек цялата сума. Сега се чудя така ли ще си продължи, само за няколко месеца ли е!?…. Незнам….! Аз доста писма им пращах, обаждах се, обясних, че съм чужденка, че не сме се разбрали,че немога да плащам две тарифи и т.н. 

Давам пример.
Ако картата е 40 евро, но на промоция е 30 евро.Плащаш само 30евро, ако вземеш с този договор втора карта на нея имаш от промоцията 50% отстъпка.Значи 15евро.Първата
карта 30 +15 втората карта=45 евро

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между мрежите o2 и Telefónica

Telefónica е мрежов оператор и голяма компания, която притежава различни мобилни марки, включително o2 и Blau. Освен това редица тарифи от други компании използват мрежата на Telefónica. Telefónica би искала да изясни разликата между основната марка o2 и марките на трети страни с тарифи в тяхната мрежа. Ето защо важи следното: „Мрежата o2“ се използва само за тарифи за марките o2 и blue. Всички други марки използват обозначението "Telefónica-Netz" или "Netz von Telefónica" за своите тарифи. От техническа гледна точка, мрежата, разбира се, е една и съща.

Кои доставчици и тарифи са засегнати?

Официално "мрежата o2" съществува само за марките o2 и blue. Във всички останали случаи се използва „мрежата на Telefónica“. Но Blau.de , ще видите, че дори тук обикновено се споменава „мрежата на Telefónica“. Понякога дори ще намерите и двете обозначения на мрежата, като например марките Telefónica Netzclub и Fonic или Fonic Mobile .

Предлаганата мрежа често е очевидна само от факта, че марките принадлежат на Telefónica Germany. Такъв е случаят например с WhatsAppSIM , но също и с Ortel Mobile, Novacom и Nettokom. се прилага и за Ay Yildiz и ALDI Talk Мрежовото обозначение „Мрежа на Telefónica“ Ако погледнете FAQ от ALDI Talk about the network , ще получите и информацията, че се използва мрежовата технология от E-Plus. Въпреки това, сливането на мрежите E-Plus и o2 приключи през 2018 г.

„Мрежата на Telefónica“ винаги се споменава в тарифите от доставчици на трети страни. Това са по-специално тарифите на 1&1 Drillisch в мрежата (освен самия 1&1, известен с марките winSIM , PremiumSIM, просто, smartmobil и др.) и Freenet Group (най-известният пример е mobilcom-debitel).

При mobilcom-debitel все още има специалния случай, че тарифите в зелената серия LTE са причислени към мрежата на Telefónica, докато тарифите в безплатната серия (md Free и md Free Unlimited ) са в мрежата o2. Следователно назначението може да бъде различно дори в рамките на един и същ доставчик на мобилни телефони.

е специален случай simquadrat : тук използвате мрежата Telefónica, но доставчикът sipgate настройва самата технология за превключване („основна мрежа“). sipgate е така нареченият виртуален мрежов оператор (MVNO).

Каква е разликата в промяната на обозначението на мрежата?

Добра новина: дори и да сте клиент на Drillisch & Co., вашата "мрежа Telefónica" не е по-лоша от "mrežата o2". На практика разграничението между обозначенията на мрежата няма ефект върху тарифните услуги. Ето защо мрежите са обобщени във филтъра за оферти на нашите сравнения.

 

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Сега да споделя за промоциите и офертите на операторите.Когато дойде време за нова карта с нов телефон се лутаме от кои сайтове да поръчаме.Обикновено от главните сайтове на операторите, но там понякога са нарочно скъпи, за да си купиш от дъщерна фирма, чийто сайт едва ли ще намериш.Преди сновах от сайт на сайт да видя къде е келепиро.Толкова много сайтове знаех, че ми омръзна да ги сърфирам.Попаднах на един сайт, който в началото не го харесах, но после разбрах, че от всичките сайтове, които сърфирам там са добавени промоциите и офертите им.Супер всичко е подбрано на едно място и не губиш време.Понякога има ваучери за амазон и така поръчката ти става п евтина.Наскоро имаше оферта за лаптоп с карта не можах да се абонирам, щото нямам нужда от лаптоп.Ако се загледате айфоните 13 pro с неограничен нет с 300mbps  са към 80-86евро месечно от операторските сайтове, а от там го намерих за 66евро нищо не е.Редакторите на сайта постоянно опресняват информацията, дават съвети и коментират.С една дума, ако търсиш евтино или информация за промоции по сайтове това е за вас.Сайта е handyhase.de и лесно се помни.Както знаете най-евтините тарифи са при дрилиш, да не ги изброява сайтовете.Имат договори за 24 месеца безплатно включване, а за месечен договор-искат 20евро.Иначе техните тарифи с телефони са с дразнещи цени за включване.Исках месечно да се регистрирам и да прехвърля номера си, но тези 20евро ме отблъскваха.Договора щеше да е временен, докато другите сайтове пуснат нещо евтино с телефон.Ровейки се в амазон видях, че се предлагат картите на дрилиш и месечно за 1 евро включване.Карта ми струваше 4 евро и включването 1 общо 5 евро вместо при тях 20 евро.След купуването от амазон не ти идва карта а брошура как се сключва договора.Направих го и няколко дена чаках отговор, който не дойде.Изрично пишеше да им пиша или звънна, ако нещо не е както трябва с активирането на договора, но не го направих вече  бях намерил по-хубава оферта в handyhase.de.Сайта е полезен с много новини и съвети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..