Jump to content

Подаване на документи за детски надбавки (Kindergeld) в Германия


Recommended Posts

Добър ден,при мен положението с получаването на детски надбавки е доста зле и аз незнам защо.

Ако някой може да помогне ще бъда благодарен!

Обяснявам ситуацията:

Живея в Германия от края на януари 2019 г. първият ми трудов договор сключих от 01.02.2019г. по това време живеех в Берлин и работех.През май месец,по съвет на позната жена ми подаде молба за детски надбавки,но по това време тя си беше още в България,както и нашите деца.През август получих първото писмо от службата,поискаха документ за семейно полужение.Изпратих писмо с документа,който поискаха и никакъв отговор до ноември мисля,абадихме се по телефона за някаква информация и отговориха,че не са получили писмото ми и ми казаха,че мога да им пусна електронно по e-mail .Така и направихме,изпратихме документа по електронен път и нищо.

През януари 2020 получих второто си писмо от тях,че пак искат този документ за семейно положение.

Изпратихме им документ за семейно положение,един друг който го завериха в фирмата където работя,фишове от заплатата ми и решихме да добавим брачно свидетелство,документ от социална служба в България с превод и пак нищо...:)!

А междувременно смених адреса си,второто писмо ми дойде на новият адрес и вече съвсем скоро семейството ми ще дойде при мен.

Някакви съвети!?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 771
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни в темата

Прикрепени снимки

На ‎2‎/‎11‎/‎2020 at 16:36, Svetoslav написа:

Добър ден,при мен положението с получаването на детски надбавки е доста зле и аз незнам защо.

Ако някой може да помогне ще бъда благодарен!

Обяснявам ситуацията:

Живея в Германия от края на януари 2019 г. първият ми трудов договор сключих от 01.02.2019г. по това време живеех в Берлин и работех.През май месец,по съвет на позната жена ми подаде молба за детски надбавки,но по това време тя си беше още в България,както и нашите деца

....

През януари 2020 получих второто си писмо от тях,че пак искат този документ за семейно положение.

...

Здравейте, първо искам да попитам защо жена Ви е подала документи, като вие работите в Германия? Нашият случай е подобен на Вашият но документи подаде мъжът ми, който смени две адресни регистрации, и за времето от 3,5 месеца вече получихме детските си. Моят съвет е да се обадите на телефоните, които имате в писмото и да попитате какво е положението с Вашите документи като има кажете съответно номера за детските Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново , след прочитане на форума и то няколко пъти, подадохме документи за детски надбавки на децата ни в Германия в началото на месец декември 2019. В края на месец януари 2020 получихме писмо с доуточняващ документ за първоначална адресна регистрация на съпругът ми. Реагирахме бързо с отговора и в началото на месец февруари получихме писмо, че сме одобрени за детските надбавки и до днешният момент дори имаме превод с 6 месеца назад, както е по новият им закон. Но нека напомня моят случай и дано да съм полезна на новите тръгнали по този път. Ние може би имахме късмет, че нещата при нас се развиха бързо, като ние бяхме се настроили за по дълъг период на развитие.

Но моята история е" Съпругът ми работи от 1,5 година в Германия, а ние с децата сме в България. Подадохме документи от негово име. Особеното е, че аз имам две деца, но голямата ми дъщеря  е от несполучлив първи брак. Отначало живеехме на семейни начела, след което сключихме брак. При подаване на документите в заявлението  описахме, че дъщеря ми е доведена за настоящият ми съпруг, а за втората ми дъщеря му е биологично дете, като задължително описах че не поддържаме връзка с първият ми бивш съпруг и че нищо не знам за него. Също така добавихме многоезично свидетелството ни за брак, многоезичните актове за раждане на децата, адресната регистрация на съпругът ми в Германия, документ за семейното положение, подпечатано от ЕСГРАО в общината на постоянен адрес.Служебни бележки за децата от училище и детска градина; копие на социалната осигуровка на съпругът ми и задължителните заявления Antrag auf Kindergeld, приложения Anlage Kind за всяко едно дете, приложение Anlage Ausland zum Antrag auf deutsches Kindergeld и приложение Arbeitgeberbescheinigung. Подадохме документите лично, като всички копия бяха преведени на немски език и след месец получихме отговор че ще бъдем одобрени но трябва да предоставим адресна регистрация на мъжът ми в България и удостоверение от социалните, до кога съм взимала детски в какъв размер и защо сега не взимам такива.

След съвет на Sabi тук във форума, за което изказвам големи Благодарности реагирахме бързо защото удостоверението го имахме, но не знайно защо не сме го подали първоначално или се е загубило, го приложохме в сегащното писмо отново, преведено на немски, както и копие на личната карта на съпругът ми с което удостоверяваме постоянният му адрес и копие на първата му адресна регистрация в Германия през 2018г, защото през месец ноември 2019 смени адресната си регистрация. Тези три документа прикрепихме към тяхната бланка за отговор и ги изпратихме по пощата седмица по късно след като получихме писмото. И в началото на февруари получихме второ писмо в което ни уведомяват, че ще ни изплатят за втората ми дъщеря, която е биологично дете на съпругът ми 6 месеца назад от датата на подаване на документите, както е по новият закон за детски надбавки, а за първата ми дъщеря от датата на сключване на брака ни, тоест смятат, че детето  е в това домакинство от тогава, защото ние сключихме брак през септември 2019.

До днешна дата имам направен превод за детските с шест месеца назад и включително и януари 2020. БЛАГОДАРЯ на админите и  всички участници, който споделят своите затруднения и техните решения с което помагат на всички нови сблъскващи се с немската система, относно подаване на документи за детски надбавки. БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, nikolowa9 написа:

Здравейте, първо искам да попитам защо жена Ви е подала документи, като вие работите в Германия? Нашият случай е подобен на Вашият но документи подаде мъжът ми, който смени две адресни регистрации, и за времето от 3,5 месеца вече получихме детските си. Моят съвет е да се обадите на телефоните, които имате в писмото и да попитате какво е положението с Вашите документи като има кажете съответно номера за детските Ви!

Ами тя подаде молбата защото в България бях регистриран на друг адрес,а жена ми и децата на един и такъв беше съвета от жената която уж ми помагаше.
Не говоря все още немски добре и контакто по телефон ми е сложен...:)

Пиша e-mails ,но без отговор!

Те сега идват и смятам след като ги регистрирам тук,да им пратя копиа или незная какво трябва.

Благодаря се пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че нетрябва да се отказвате с документите.Трябва да отидете и на място.Ако имате конкретни въпроси питайте, ако мога ще ви помогна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Svetoslav написа:

Ами тя подаде молбата защото в България бях регистриран на друг адрес,а жена ми и децата на един и такъв беше съвета от жената която уж ми помагаше.
Не говоря все още немски добре и контакто по телефон ми е сложен...:)

Пиша e-mails ,но без отговор!

Те сега идват и смятам след като ги регистрирам тук,да им пратя копиа или незная какво трябва.

Благодаря се пак!

Здравейте отново, след като ще ги регистрирате там, така или иначе вие трябва да ги уведомите за промяната. Подайте отново документи, като използвате същият номер, който са Ви дали и опишете цялата ситуация и приложете адресната регистрация на децата и жена Ви. И вижте какво ще Ви отговорят! Успех!

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.02.2020 г. at 12:26, domakinka написа:

Здравейте! Децата ви в България ли живеят или в Германия? В същия период и аз изпратих първонапаните документи но все още нямаме отговор за решение.Благодаря ви

Здравейте, 

До края на август мъжът ми беше сам в Германия. След това се преместихме и ние при него. Според мен е ключово дали децата са тук. Бяха тръгнали и на училище. Просто пуснах молбата с приложенията и документите ни от България и Германия (изброени в началото, за което благодаря!). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам нужда от помощ при попълване на един формуляр получен от Фямилиенкасе с цел да се поясни обстоятелството,че детето и бащата(получател на Kindergeld)не живеят в едно домакиндство.Ще кача снимка на формуляра.

Ситуацията ни е следната:Синът ни е студент в Германия от октомври 2018г,живее в студентско общежитие.От септември 2019г мъжът ми също е в Германия и работи на трудов договор,живее на 50 км от сина ни.Той плаща наема и други регулярни разходи на сина ни.През ноември 2019 подадохме молба за Kindergeld,три седмици по късно получихме писмо ,че е одобрена и от тогава превеждат на мъжа ми ежемесечно.Януари дойде писмо от Фамилиенкасе,които изискват в определен срок да попълним един формуляр.Въпросът ми е относно точка 4,първи абзац:

1. Трябва ли да се впише конкретна сума или може да се пише примерно 400-450 евро?

2.Сумата ,която се вписва се получава като от общите месечни разходи се извадят детските надбавки,примерно:640-200, вписвам 440 евро?

Благодаря предварително на отзовалите се!

86699785_493099658296929_3578066859783618560_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
преди 15 часа, domakinka написа:

Имам един въпрос относно изплащането на Kindergeld. От месеца на адресната регистрация в Германия или от месеца на започване на работа се изплащат детските надбавки?

Здравейте, детските надбавки се изплащат от датата на подаване на документите Ви за тях с 6 месеца назад, в който документи се описват датите на първоначална регистрация и документа от работодателя, където си пише от кога работите там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте! Септември месец имам адресна регистрация в ДЕ и в края на Октомври започнах работа и изпратих документите за кандидатстване за Kindergeld.За  напред изпратихме всички документи искани от тях разбира се но февруари месец получихме писмо, че ме отхвърлят за септември месец но за дригите месеци нищо не пишеше дали ще се изплатят или не .Дали ще имам още едно писмо след това писмо или да им пиша да ми обработват документите? Написали са и грешно месеца и датата на раждане на едното ми дете.Благодаря ви

Редактирано от domakinka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, domakinka написа:

Здравейте! Септември месец имам адресна регистрация в ДЕ и в края на Октомври започнах работа и изпратих документите за кандидатстване за Kindergeld.За  напред изпратихме всички документи искани от тях разбира се но февруари месец получихме писмо, че ме отхвърлят за септември месец но за дригите месеци нищо не пишеше дали ще се изплатят или не .Дали ще имам още едно писмо след това писмо или да им пиша да ми обработват документите? Написали са и грешно месеца и датата на раждане на едното ми дете.Благодаря ви

Трябва да кандидатствате задължително, ако искате да получите всичко.В кой район сте?За тях е най - лесно да откажат, но вие трябва да действате, отидете на място ако трябва.Но не се отказвайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Ednorog написа:

Трябва да кандидатствате задължително, ако искате да получите всичко.В кой район сте?За тях е най - лесно да откажат, но вие трябва да действате, отидете на място ако трябва.Но не се отказвайте

Долна Саксония ( Niedersachsen ) Преди да отида на място мисля да им пиша за корекция на датата и месеца на раждане на детето и ще ги помоля да ми обработват документите тъй като всички документи вече са при тях.Благодаря ви и хубав ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, domakinka написа:

Долна Саксония ( Niedersachsen ) Преди да отида на място мисля да им пиша за корекция на датата и месеца на раждане на детето и ще ги помоля да ми обработват документите тъй като всички документи вече са при тях.Благодаря ви и хубав ден!

Пишете им, но задължително отидете.Не мисля че ще Ви пазят документите, трябва настояване , ако с нещо мога да помогна кажете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 14.2.2020 at 15:11, mghristova написа:

Здравейте!

...

През ноември 2019 подадохме молба за Kindergeld, три седмици по късно получихме писмо ,че е одобрена и от тогава превеждат на мъжа ми ежемесечно. Януари дойде писмо от Фамилиенкасе, които изискват в определен срок да попълним един формуляр. Въпросът ми е относно точка 4, първи абзац:

1. Трябва ли да се впише конкретна сума или може да се пише примерно 400-450 евро?

2. Сумата, която се вписва се получава като от общите месечни разходи се извадят детските надбавки, примерно: 640-200, вписвам 440 евро?

 

Здравейте mghristova,

може би отговорът ми идва късно, но предположението ви е вярно. В полето се записва сумата, която синът ви получава от баща си, като от нея се извади размера на Kindergeld.

Препоръката ми е синът ви да не получава просто някаква сума, а бащата да праща парите (или поне една част от тях) под формата на разходи за конкретни нужди - наем, ток, интернет, карта за транспорт, т.е. бащата не да дава парите и после синът да плаща периодичните разходи, а самият той от неговата банкова сметка да праща пари на наемодател, различни доставчици и т.н. Ако прави нещата по този начин, ще може през следващата година да си върне една значителна част от данъците. Повече по този въпрос ще намерите в темата:

http://rodenivbg.com/index.php?/topic/495-pomosch-za-poplvane-na-danchna-deklaraciya-einkommensteuererklärung


 

На 4.3.2020 at 14:34, domakinka написа:

Здравейте! Септември месец имам адресна регистрация в ДЕ и в края на Октомври започнах работа и изпратих документите за кандидатстване за Kindergeld.За  напред изпратихме всички документи искани от тях разбира се но февруари месец получихме писмо, че ме отхвърлят за септември месец но за дригите месеци нищо не пишеше дали ще се изплатят или не .Дали ще имам още едно писмо след това писмо или да им пиша да ми обработват документите? Написали са и грешно месеца и датата на раждане на едното ми дете.Благодаря ви

Здравейте domakinka,

обикновено в едно и също писмо на Familienkasse се посочва периода, за който няма да бъдат изплатени детски, както и периода, за който се предвижда да бъдат изплатени. Щом в момента сте получили само частичен отговор с отказ за конкретен период в миналото и не ви искат нови документи, въпрос на време е да получите и друго писмо, в което да е дадено решението за месеците от октомври 2019 и следващите.

Но ако все пак се притеснявате, че ще ви замотаят, попитайте защо няма решение за времето след октомври 2019. И без това ще трябва да отидете, за да оправят датата на раждане на детето, така че ще изясните и този въпрос. Корекцията на датата на раждане трябва да бъде задължително поискана, защото е много важно!


До скоро ...

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎3‎/‎6‎/‎2020 at 13:35, Крякащата тайфа написа:

Здравейте domakinka,

обикновено в едно и също писмо на Familienkasse се посочва периода, за който няма да бъдат изплатени детски, както и периода, за който се предвижда да бъдат изплатени. Щом в момента сте получили само частичен отговор с отказ за конкретен период в миналото и не ви искат нови документи, въпрос на време е да получите и друго писмо, в което да е дадено решението за месеците от октомври 2019 и следващите.

...


До скоро ...

Благодаря ви за отговора! Изпратих им със  факс документ написан за корекция и ги помолих да ми обработят документите.Дали да чакам отговор или да отида на място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, domakinka написа:

Благодаря ви за отговора! Изпратих им със  факс документ написан за корекция и ги помолих да ми обработят документите.Дали да чакам отговор или да отида на място?

Моят съвет е да изчакате да мине един месец от получаването на предишното писмо, което е дошло през февруари. Не знам кога точно сте го получили, но предполагам че е след средата на месеца.

Ако през този едномесечен период не дойде ново писмо, влезте във връзка с Familienkasse и попитайте какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/17/2019 at 8:58, dess1979 написа:

Здравейте отново, 

На 30 октомври пуснах молбата декларация с двете приложения за двете деца. На 10.11 получих решението, че сме одобрени, а на 11.11 получихме парите за 2 месеца. В края на ноември получихме писмо, че имаме право на детски и за периода от май до септември, с приложение за семейно положение за заверка от ГРАО в България. Писаха, че имат всички други необходими документи. Миналата седмица им изпратихме заверения документ. Сега чакаме... Весели празници на всички от групата! 

Здравейте, ние получихме същото приложение за заверка от ГРАО и след като го представихме отново получихме писмо. Искат документ от БГ, който да покаже че имаме един и същ адрес. Предполагам че документа трябва да бъде издаден от ЕСГРАОН...Вие получихте ли нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, irena.nusheva написа:

Здравейте, ние получихме същото приложение за заверка от ГРАО и след като го представихме отново получихме писмо. Искат документ от БГ, който да покаже че имаме един и същ адрес. Предполагам че документа трябва да бъде издаден от ЕСГРАОН...Вие получихте ли нещо подобно?

Здравейте, на нас ни искаха този документ за семейно положение и жителство на един и същ адрес. На нас заедно с писмото ни изпратиха и бланка, която попълнихме и заверихме в ЕСГРАОН. След близо две-три седмици получихме писмо с одобрение и още една получихме сумата. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, nikolowa9 написа:

Здравейте, на нас ни искаха този документ за семейно положение и жителство на един и същ адрес. На нас заедно с писмото ни изпратиха и бланка, която попълнихме и заверихме в ЕСГРАОН. След близо две-три седмици получихме писмо с одобрение и още една получихме сумата. Успех!

Бланката за ЕСГРАОН и на нас ни изпратиха “ Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски добавки”. Обаче на последното писмо, наистина не знам какъв документ да предоставя. Прилагам отговора. 

„noch die Vorlage folgender Unterlagen erforderlich ist:

Bitte reichen Sie uns für den Zeitraum Juli und August 2019 entsprechende Meldebeschei- nigungen für Sie selbst, Ihrem Ehemann und Ihren beiden Kindern der bulgarischen Behör- den ein, aus denen hervorgeht, dass Sie für den vorgenannten Zeitraum mit Ihren Kindern und Ihrem Ehemann einen gemeinsamen Haushalt in Bulgarien hatten. Bitte erledigen Sie dieses Schreiben bis 18.06.2020“
Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, irena.nusheva написа:

Бланката за ЕСГРАОН и на нас ни изпратиха “ Удостоверение за семейно положение за отпускане на детски добавки”. Обаче на последното писмо, наистина не знам какъв документ да предоставя. Прилагам отговора. 

„noch die Vorlage folgender Unterlagen erforderlich ist:

Bitte reichen Sie uns für den Zeitraum Juli und August 2019 entsprechende Meldebeschei- nigungen für Sie selbst, Ihrem Ehemann und Ihren beiden Kindern der bulgarischen Behör- den ein, aus denen hervorgeht, dass Sie für den vorgenannten Zeitraum mit Ihren Kindern und Ihrem Ehemann einen gemeinsamen Haushalt in Bulgarien hatten. Bitte erledigen Sie dieses Schreiben bis 18.06.2020“
Благодаря Ви!

Здравейте, до колкото разбирам те Ви искат документ от България, че сте живели заедно на един адрес, вие, съпругът Ви и децата Ви за юли и август 2019. Не зная точно какво Ви е положението за тези месеци и дали сте биле регистрирани на един адрес. Но моят съвет е, попълнете отново бланка за тези месеци и я заверете отново или просто изпратете отново старата бланка, понякога се губят. При нас имаше нещо подобно, но по скоро питаха къде е живеел съпруга ми преди да се регистрира в Германия, ние представихме копие на личната му карта, че е с постоянен адрес в България, съвпадащ с моя и копие на първоначална регистрация в Германия. Успех!

Редактирано от nikolowa9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. на всички в този форум,

след като изчетох всичко на дълго и на широко имам въпреки това два въпроса, които са следните:

1. В "Молба декларация за детски" в т. 5 "Данни на децата" според мен не би трябвало да вписваме имената на децата (децата са в Бг за момента).

Вие какво мислите? Прилагам снимка 1.


2. В "Приложение Дете..." т. 4 (снимка 2) и т.6 (снимка 3) по смисъл се припокриват. Според мен т.4 (снимка 2) се отнася за немските деца. Аз реших, че нея не е нужно да се попълва, но за мен е от значение да попълня т.6 (снимка 3).

Вие какво мислите?


Благодаря ви предварително за отговорите!

С уважение, Реси

1.PNG     2.PNG     3.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички още веднъж,

имам още един въпрос. Попълва ли се многоточието от мен или от Familienkasse?

---> Anlage Kind zum Antrag auf Kindergeld vom................какво се пише тук или това се попълва от Familienkasse
Lfd.Nr...?????

---> Anlage Ausland zum Antrag auf deutsches Kindergeld vom....какво се пише тук

---> Anlage EU zum Antrag auf deutsches Kindergeld vom.......какво се пише тук

---> Antrag auf Kindergeld
      Anzahl der beigefügten „Anlage Kind“: ....броят на децата или?

Благодаря за отговорите.

Лека вечер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми изпрати мъжа ми този документ тук в България, за заверка ли и аз не знам. Не знам къде да ида. Ако някой е на ясно, може ли да помогне. Попълних всичко, но  5 точка къде трябва да бъде попълен

IMG_20200311_232713.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, resi написа:

Привет на всички още веднъж,

имам още един въпрос. Попълва ли се многоточието от мен или от Familienkasse?

---> Anlage Kind zum Antrag auf Kindergeld vom................какво се пише тук или това се попълва от Familienkasse
Lfd.Nr...?????

---> Anlage Ausland zum Antrag auf deutsches Kindergeld vom....какво се пише тук

---> Anlage EU zum Antrag auf deutsches Kindergeld vom.......какво се пише тук

---> Antrag auf Kindergeld
      Anzahl der beigefügten „Anlage Kind“: ....броят на децата или?

Благодаря за отговорите.

Лека вечер :)

Здравейте, не знам до колко мога да Ви помогна, но ние подавахме документи за първи път и нямахме номера за детските и бланките ни бяха двуезични (български и немски език) затова попълвахме само празните полета, който бяха на български език, а тези на немски празни. Но ако сте само с немски вариант, пишете:

Anlage Kind zum Antrag auf Kindergeld vom - името на който подава документите Lfd.Nr...пореден номер на детето (1, 2 или 3)

Anlage Ausland zum Antrag auf deutsches Kindergeld vom - името на човека който подава документите

 Antrag auf Kindergeld
 Anzahl der beigefügten „Anlage Kind“:  - пишете колко броя приложение дете прилагате, т.е ако имате 2 деца, пишете 2

Документа (Anlage EU zum Antrag auf deutsches Kindergeld vom.......какво се пише тук) ние не сме попълвали, но ако не се лъжа той не е за български деца, живеещи в България

Успех!

 

Редактирано от nikolowa9
  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎3‎/‎11‎/‎2020 at 22:05, resi написа:

Здр. на всички в този форум,

след като изчетох всичко на дълго и на широко имам въпреки това два въпроса, които са следните:

1. В "Молба декларация за детски" в т. 5 "Данни на децата" според мен не би трябвало да вписваме имената на децата (децата са в Бг за момента).

Вие какво мислите? Прилагам снимка 1.

...

1.PNG    2.PNG    3.PNG

Здравейте,  малко документите са Ви по-различни от нашите, но явно имат нови бланки :)

В точка 5 на молбата не се попълва. Ако за първи път подавате документи в т.4 към приложението пишете "не", както е на снимката Ви. В точка 6, описвате ако сте взимали детски в България.

Лек ден и Успех!

 

 

  • Харесва ми 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден! 

Моят казус е следния:

Родих детето си в Германия и получавах детски надбавки, аз бях декларатора, но аз и детето се върнахме в Бг. да живеем, а бащата остана в Германия,той работи и до сега там. 

Понеже, не знаехме добре немски и оставихме нещата така, без да уведомим Фамилиенкасе. 

Когато разбрахме, че е трябвало да се уведоми, вече беше минало 1г.и половина. Помолих съпруга ми да отиде и да уведоми, че аз и детето сме в Бг. и тогава ни спряха детските надбавки. Прочетох, че може би, ще ме накарат да ги върна, но не съм получавала документ от тях все още за връщане на пари. А вече мина 1 год.  от както са спрени. 

Съпруга ми кандидатства от момента в който ми ги спряха и чак след 1 год. /през тази год. изпращахме каквито документи ни поискат/, но миналата седмица дойде отговор за отказ и ни приканват да кандидатствам аз, понеже детето живее в моето домакинство. 

Детето ми, не е получавало детски от България и тези документи са изпратени във Фамилиенкасе, както и доста други, които ни бяха поискани, при кандидатстването на мъжа ми. Но точно в това писмо за отказ, призовават мен да кандидатсвам и то до 1 месец. 

Та въпроса ми е:Има ли някой с подобен казус и какви точно документи би трябвало да приложа сега, освен :Antrag auf Kindergeld, Anlage Kind zum Antrag auf Kindergeld.., und Anlage Ausland zum Antrag auf deutsches Kindergeld...? 

Благодаря за търпението, което ще проявите, като четете моята история! 

Редактирано от marieta. st
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎3‎/‎19‎/‎2020 at 13:17, marieta. st написа:

Добър ден! 

Моят казус е следния: Родих детето си в Германия и получавах детски надбавки, аз бях декларатора, но аз и детето се върнахме в Бг. да живеем, а бащата остана в Германия,той работи и до сега там. 

Понеже, не знаехме добре немски и оставихме нещата така, без да уведомим Фамилиенкасе. 

Когато разбрахме, че е трябвало да се уведоми, вече беше минало 1г.и половина.

...

Та въпроса ми е:Има ли някой с подобен казус и какви точно документи би трябвало да приложа сега, освен :Antrag auf Kindergeld, Anlage Kind zum Antrag auf Kindergeld.., und Anlage Ausland zum Antrag auf deutsches Kindergeld...? 

Благодаря за търпението, което ще проявите, като четете моята история! 

Здравейте,

До колкото разбирам ситуацията Ви, детето е с немско гражданство щом е родено там и би трябвало вие да подадете документите като негова майка. А относно това дали ще Ви одобрят е друг въпрос, но нищо не Ви пречи да пробвате. Освен основните документи трябва да приложите и документи, че бащата работи в Германия, ако детето учи също, документи за семейно положение, удостоверение от социалните че не получавате детски надбавки тук в България. Тоест всички който са описани тук във форума и тези който сте подали, само че сега от Ваше име. Дано да съм Ви помогнала. Лек ден и бъдете здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, domakinka написа:

Здравейте! Имам въпрос относно кандидатстване за Kinderzuschlag.Децата са ми в България и учат (21-16г.)ние с мъжа ми работим на трудов договор. Имаме ли право да кандидатстваме за Kinderzuschlag? Благодаря предварително!

Здравейте, до колкото аз разбрах от всичко изчетено мисля, че имате право да кандидатствате, но документи трябва да подаде лице при което живеят децата, ако и двамата сте в Германия. И до колкото знам има и допълнителни документи за по-голямото дете. Успех и бъдете здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Може би не тук мястото да питам. Извинете ме ако е така. Въпросът ми е има ли забавяне заради извънредното положение на изплащане на детските надбавки. Живея с детето в България и до сега ги изплащаха редовно до 14 число на месеца,но за месец март все още не съм получила. Опитах по телефон да се свържа ,но без успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Албена написа:

Може би не тук мястото да питам. Извинете ме ако е така. Въпросът ми е има ли забавяне заради извънредното положение на изплащане на детските надбавки. Живея с детето в България и до сега ги изплащаха редовно до 14 число на месеца,но за месец март все още не съм получила. Опитах по телефон да се свържа ,но без успех.

Здравейте, не знам дали има такова положение, но аз също съм в България и получавам превод в началото на месеца до 10 число и за март съм ги получила. Но като се има предвид че положението се усложни след това, може да се смята, че може и да има забавяне, но не съм сигурна. Нека ако някой нещо знае да напише. Лек ден и бъдете здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте работя в Германия имам адресна регистрация също така и жена ми, но на друг адрес преди 5 месеца ни се роди деде в България сега все още са там. Скоро подадох молба за детски надбавки още не съм получил отговор сега чувам, че при заявление давали още допълнителни около 200евро заради кризисната ситуация също така 60 %процента от работната заплата, покривали и квартира дали някой има информация за тези неща?? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Превода за Kindergeld получих с чек по пощата това ми е първия превод и незнам как да постъпя в случая с този чек.При подаване на молбата бях посочила банковата си сметка но нямам превод там.Трябва да се осребри ли този чек и в коя банка трябва да отида в случая в банката която е изпратила чека или в банката където ми е сметката.На някой случвало ли се е така? Благодаря!

Редактирано от domakinka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..