Jump to content
Родени в България

Recommended Posts

Здравейте хора! Минавам да споделя какви документи са ни искали за да ни отпунат детските. Преди два дена получихме писмо за одобрение, но ги изплатиха от датата на регистрацията на децата в Германия. Днес вече имаме и превод. Та сега за документите:

-първо попълниме молба за детски и един формуляр, за това, че искаме 6 месеца назад да ни се изплатят при положение, че в Бг не получавах детски, а мъжът ми работеше тук. -документ преведен на немски от социалните до коя дата сме получавали детски в България. Копия от адресните ни регистрации в Германия. Копия от паспорти на децата и нашите лични карти. 

Върнаха ни писмо, че искат от нас:

-копие от трудовия договор на мъжа ми

- копие от последните три апрехнуха(фиш за заплата) 

-копие от договора за наем

-отделно и един формуляр който се попълва от наемодателя, за това, че децата са вписани на едно жилище с нас, макар, че това се вижда и от анмелдуците ни. 

-един формуляр, който се попълва от работодателя

-един формуляр, който се попълва от училище, ако имате учащи деца

- копие от договора за електроенергия

- доказателство за това, че си плащаме таксите за радио и телевизия. Ние им копирахме конто аусток в който се вижда това плащане. 

- документ от здравноосигурителната институция в случая IKK

Надявам се да съм полезна на някой! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Зададен (Редактирано)

Здравейте, и аз да се включа и да споделя с вас какво се случва с моите документи, които подадох за детски в Германия, тъй като точно този форум ми помогна да събера всичко.

Ситуацията е такава, аз и децата ми на 14 и 18 живеем в България, а бащата, с когото сме разведени, от една година живее и работи в Германия. След обстойно четене във форума, приготвихме следните документи- бракоразводно дело( преведено), актове за раждане на децата(многоезични), лични карти (копия), Kg1, KG51, KG54, KG53 KG55A, бележка от социалните, че взимам детски, адресна регистрация на бащата и социални осигуровки.

Документите бяха подадени края на март месец 2022г, края на юли получих писмо, за допълнителни документи, които изискват. Към март месец големият все още няма 18, юни месец ги навършва и за това сега му искат отново бележка от училището и някакво обяснение,което не съм наясно какво точно трябва да е. На бащата документите,които изискват, са подготвени предварително, но не са му ги искали при подаването първия път. А към мен,  да попълня отново KG51 , което отново не ми е ясно защо. Моля за помощ да кажете какво трябва да се напише в обяснението за пълнолетния ми син и евентуално какво да напиша в KG51 , за да не го върнат отново. Благодаря ви предварително.

Прикачвам снимка на документите , които изискват

IMG_20220819_144027.jpg

Редактирано от kirilova_tania
Грешка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога са странни, просто им изпращате това, което искат. На мен ми върнаха писмо, че единя от документите не се чете и ми изпратиха размазаното копие, при условие, че документите бяха подадени на място и всичко беше наред. Както и да е, щом документите, които изискват от бащата сте ги подготвили разбирам, че там няма нещо неясно. За Даниел, потвърждение от училището и според мен  това не е свободен текст, а формуляр, който трябва да попълните. Има го в интернет, а може и във форума да е качен. Вътре попълвате, дали учи в момента, какво прави и т.н

Аз също получих такъв формуляр, когато синът ми навърши 18 г. 

Напишете в гугъл:

Erklärung zu den Verhältnissen eines volljährigen Kindes, това е един формуляр Kg5d.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, бих искала да попитам дали, някой може да ме упъти какви документи ми трябват за еднократните помощи преди раждане на детето, например за Caritas?

Проблем ли е, че нямаме граждански брак с приятеля ми?

И последно пак какво ми трябва кранкен касата за mutterschaftsgeld ? 

Благодаря предварително ! 

Редактирано от Zlatelina

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване