Jump to content

Прекратяване на договор с частно училище в Германия


Kati691

Recommended Posts

Здравейте записах се в часно училище в Германия и подписах договор за една година. Аз не разбирам немски, и нямаше как да се разберем,показа ми че ще ми струва 279 евро. След като попитах един познат какво пише в договора, ми обясни че тази сума е за месец а не за цялата година. След което се върнах в училището и поисках да се прекрати договора, но те категорично ми отказаха. Става трети месец ми пращат емейл да платя сумата от 780,евро.последно предупреждение и ще ме дадат под съд. Незнам какво да правя, аз съм на 500евро заплата и нямам възможност да плащам за четери часа на месец 279,евро.Толкова съм изплашен че ми идва да се самоубия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо се успокойте. Намерете някой, който говори немски и отидете на място. Договорете от кога може да се прекрати договора, сигурно има предизвестие, обяснете, че не знаете език и не сте разбрали и се договорете да изплатите сумата на части. Опитайте се да намерите друга работа и да започнете да изкарвате повече, предполагам получавате допълнително пари от социала. Варианта е да вземете пари на заем. Не подценявайте обстоятелствата, един съд ще ви струва много. Да, голяма грешка сте направили, но може да избегнете поне това. Никога не подписвайте нещо, което не разбирате. Вижте тук във форума има организации, които помагат безплатно. Обадете им се и търсете решение. Пишете как се развиват нещата. Сумата е малка,  сигурна съм, че може да намерите решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.11.2020 at 19:24, Kati691 написа:

Здравейте записах се в часно училище в Германия и подписах договор за една година. Аз не разбирам немски, и нямаше как да се разберем,показа ми че ще ми струва 279 евро. След като попитах един познат какво пише в договора, ми обясни че тази сума е за месец а не за цялата година. След което се върнах в училището и поисках да се прекрати договора, но те категорично ми отказаха. Става трети месец ми пращат емейл да платя сумата от 780,евро.последно предупреждение и ще ме дадат под съд. Незнам какво да правя, аз съм на 500евро заплата и нямам възможност да плащам за четери часа на месец 279,евро.Толкова съм изплашен че ми идва да се самоубия. 

Здравейте Kati691,

на кой дата е подписан договорът? Може ли да ми го снимате/сканирате и да ми го пратите по някакъв начин. Вероятно все още може да се направи нещо за прекратяването на договора.

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крякаща тайфа,

май този договор е от доста време вече, тя пише, че трети месец и пишат. Ние също имаме едногодишен договор за обучение по математика и немски на детето ми, но три месеца преди изтичането му трябва да им изпратя предизвестие за прекратяване, защото се подновява автоматично. За съжаление тя не уточнява повече за какво е това училище и т.н. Ако е с нисък доход разходите може да бъде поет от социала, във въпросното училище където имаме договор, веднага предлагат съдействие в тази посока с документите, който има нужда и право на това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте аз не съм регистрирана в джобса, сега ме съкратиха и се записах в джопса, трябва ли да дам в училището документа че съм без работна и че съм се записала в джопса,? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие езиков курс ли посещавате към това училище? Няма как да ви помогнем ако не давате ясна информация. Много неясноти има при вас, но при всички положения проверете дали трябва предизвестие за прекратяване на договора и договорете плащане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..