Jump to content

Немската храна , която обожавате!


AinStein

Recommended Posts

Значи немците се славят с добри и престижни ресторанти и готвачи, но простолюдието яде в евтините италиански, виетнамски, китайски ресторанти и дьонерджийници, защото жените им не умеят да готвят.
Имаме една комшийка разведена немкиня , била женена за български турчин, ама такива гозби прави да си оближеш ръцете.Нашият  я култивирал със сигурност, а и явно и идва от ръка и успява да съчетае ориентало-балканската кухня с немската.То супи ли не прави, гювечета, дори баница и баклава прави.Телешка пържола да ти направи ще ти се прииска да се разведеш и да я вземеш за готвачка у вас.Най-харесвам нейните нюдели дето ги прави.От магазина като купиме нашите не са такива.Не знам какво им слага вътре, нещо ориенталско със сигурност и чинията свършва веднага.Обажда ни се един ден и ни пита дали сме свободни за утре и ни кани на обяд.Естествено ние приехме.На  мен ми е интересно как е обзаведено щото отскоро живеем в Германия.Абе навсякъде стените в  бяло и едно ненатрупано.Викам си тези нямат вкус.Обядвахме  на една квадратна маса по средата на масата беше тенджерата и нарязания хляб върху една кръгла въртяща се плоскост. Искаш още да си сипеш въртиш и тенджерата с черпака са пред теб и не се протягаш да ти сипят и тем подобно неудобства.Супер практично.Дори повъртях малко за да я разгледам да си я направя , защото такова нещо в България нямаме.Хапнахме и после се разделихме.Нямаше такива дълги , като в България разговори. а
сякаш бяхме на делова вечеря.Типично за немците.И ние я каним когато е свободна идва и ни носи от нейните балкано-немски пържоли.Но дори жителството и с български турчин да я е променила запазила си е техния германски нрав ,  все пак е немкиня.

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и България, така и в Германия жените все повече губят уменията са да са къщовници, да готвят, особено по-младите. Но ако в България има "топли витрини" и доста често осигуряват вечерята, то тук това е рядкост и доста нетипично, затова поръчват нещо от близкия дюнер. Досега не ме е грабнало нещо и да кажа, леле колко е вкусно. Дюнерите не са ми вкусни, китайската храна също е доста различна от предлаганата в България, ям, но не е уау, италианските ресторанти също не са кой знае какво. Последно наистина ме грабна ливански ресторант, беше много вкусно, но беше в Швейцария. Тук не съм ходила, защото около нас няма на близо. Немците ме впечатляват с добре оформената маса, декорации, това, че не е претрупано с храна, както при нас, гостуването не трае дълго т.е. има повече граница във всичко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)
преди 6 часа, veronik_veronik написа:

Както и България, така и в Германия жените все повече губят уменията са да са къщовници, да готвят, особено по-младите. Но ако в България

        БАТЕ САШО - единствения канал, който гледаме за да усетиме България.
     
СВИНСКИ ВРАТНИ ПЪРЖОЛИ, ПЕЧЕНИ НА ФУРНА! БОЖЕСТВЕНО ВКУСНИ И       АРОМАТНИ! ГАРНИТУРА ОТ ПРЯСНА САЛАТА!!!

 

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..