Jump to content

Recommended Posts

Здравейте отново, моето пътуване наближава и ще се радвам ако някой ми препоръча бензиностанции по пътя Германия - Австрия - Унгария - Сърбия - България, подходящи за кратка почивка с деца.  Иска ми се да има детски кът или детска площадка с люлки, където малките да се разтъпчат. За зареждане с гориво вече имам фаворити и ще се придържам към тях.
Ще се радвам на всякакви упътвания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Здравейте, децата вече поотраснаха(на 4 и 7 години) и решихме тази година да пътуваме за България с кола. Още не сме решили с колко стопа и къде точно да спрем за почивка. Може ли някой да препоръча спокойни хотели, мотели или други места за спане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте си маршрута и от там в booking може да си направите резервация дори по път. Освен това ви препоръчвам да не тръгвате в петък вечер, събота сутрин хващате най-големия трафик и чакане по граници, особено ако съвпада с ваканцията и всички тръгват по същото време. Последния път тръгнахме в неделя следобяд, движението се беше изтеглило и пътувахме спокойно, връщахме се в делничен ден, не че, няма трафик, но е в пъти по-добре особено, като сте с деца. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, veronik_veronik написа:

Вижте си маршрута и от там в booking може да си направите резервация дори по път. Освен това ви препоръчвам да не тръгвате в петък вечер, събота сутрин хващате най-големия трафик и чакане по граници, особено ако съвпада с ваканцията и всички тръгват по същото време. Последния път тръгнахме в неделя следобяд, движението се беше изтеглило и пътувахме спокойно, връщахме се в делничен ден, не че, няма трафик, но е в пъти по-добре особено, като сте с деца. 

Благодарско за отговора и добрите съвети. Резервация знаем как и къде да направим, но не знаем кой са подходящи места. И затова моля за съвет и препоръки (защото е много досадно да търсиш) за места за нощуване. Маршрута е плаващ и ще бъде напаснат с местата за нощувка.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние примерно минаваме през Хърватия, а не през Унгария. Спахме последния път на връщане в някакъв хотел в Словения преди границата с Австрия. Иначе избираме места за почивка на оживени места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Суботица, малко след границата с Унгария има много приятни апартаментчета под наем. Аз съм нощувал там и определено си струва парите. Гледайте, ако нощувате в Сърбия да има WiFi, защото иначе е ужас да нямаш връзка с никой. Единия апартамент - етаж от къща, се казваше по спомен Golden BIS. Има и парко място в двора и напълно оборудвана кухня. Домакините са страхотни. Цените за две спални варират от 50 до 80-90€. Което според мен е нормално за 4 човека. Аз лично повече от 50€ не съм плащал.

Ако ще пристигнете късно вечер се подгответе предварително с храна и напитки, защото из градчето нищо не работи след 20-21ч. Аз поне за час обикаляне не успях да намеря нищо смислено. Поне зимата е така де.

Още нещо допълнително, което вероятно всички знаят, но...

При влизане от Унгария, задължително първо погледнете на кой пункт има по-малко  трафик. "Основния" на Хоргош обикновено поема целия поток и често се случва да се чака много дълго(стоял съм там над 8ч). Ако е много червен към кафяв, проверете на Томпа и евентуално се насочете на там. Последно когато буквално от 17:30 минах в 06:30 сутринта се оказа, че на Томпа се е чакало само час... 

 

map.JPG

Редактирано от F.Dimitroff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние пък си пердашиме директно до България или спим по паркингите.Страх ние от хотели и мотели.Белким се събудим отвлечени и обрани, като в хорор филм.
На кой ще се оплачиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да споделя впечатленията си от място за нощувка в Унгария, на което попаднах случайно. Просто собтвеникът на предишното място, което бях резервирал за пътуването ми миналата седмица, ми изигра номер и се наложи в последния момент (3 дни преди пътуването) да сменя резервацията.

Мястото се казва Berger Pince és Vendégház и се намира в Császártöltés. Представлява две къщички, които някога са били винарни, а сега са къща за гости. На приземния етаж е запазена автентичната кръчма с мебели и декорации  на поне 100 г. Домакините говорят немски и са изключително любезни. Идват да ти дадат ключовете, а когато си тръгваш, просто трябва да ги пуснеш в пощенската кутия.

Колкото и да е странно, в момента стаите изглеждат по-добре от показаното на снимките. Гостите могат да ползват допълнително кухнята, навеса с пейки, огнището, грила или помещението на бившата кръчмата, което има около 20 места. Цената бих определил като символична - преди седмица беше около 14 евро за легло (без закуска). Има достатъчно място за паркиране дори и на по-голямо превозно средство. Eдинствената "забележка" е, че едната стая трябваше да бъде с изглед към езеро. И тя беше, но "езерото" беше доста далеч от представите ми за езеро, по-скоро изглеждаше като голяма локва, останала след проливен дъжд.

Разположението на мястото го прави подходящо за пътуващите до вътрешността на България, защото се намира по средата на маршрута (като се отчете престоя по границите).

Редактирано от Росен Арабаджиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, аз също искам да споделя едно място където съм нощувал с две деца през август 2021 и съм много доволен.
Намира се в Кешкемет , Унгария и се казва Happy Colors House
https://www.booking.com/searchresults.de.html?aid=348627&label=metatrivago-hotel-2573306_xqdz-2ee4dd_los-1_nrm-1_gstadt-2_gstkid-0_curr-huf_lang-hu_mcid-10_dev-dsk_losb-1_bw-13_bwb-8_pg-1_dd-1_gsb-2_sl-0_w-0_tstar-0_trat-0_tprc-tprcd_tamnt-0_cod-1656660727_trvref-be06a547-4fb1-4c9a-a356-515c57200d0e&sid=e113edee8e6e38557a17bf2a7a67aebe&tmpl=searchresults&checkin=2022-07-14&checkout=2022-07-15&city=-857481&class_interval=1&dest_id=-857481&dest_type=city&dtdisc=0&group_adults=2&group_children=0&highlighted_hotels=2573306&hlrd=with_dates&inac=0&index_postcard=0&label_click=undef&lang=de&no_rooms=1&offset=0&postcard=0&redirected=1&req_adults=2&req_children=0&room1=A%2CA%2C&sb_price_type=total&show_room=257330601_126311253_2_0_0&shw_aparth=1&slp_r_match=0&source=hotel&soz=1&srpvid=a49734ff958a01b6&ss_all=0&ssb=empty&sshis=0&trv_curr=EUR&trv_dp=46&lang_click=other&cdl=hu&lang_changed=1

Предимствата за мен бяха:

1) Намираше се на около 700 км от вкъщи, тоест на такова разстояние, че като тръгна петък следобяд, около 21:00 часа съм там .
2) На другия ден има само още около час до границaта Унгария-Сърбия и е общо-взето по средата на моя път.
3) Собствен вътрешен паркинг, заключен зад голяма метална врата. Колата не я вижда никой,  може да бъде спряна директно под прозореца
4) Спахме безпроблемно 2ма възрастни и 2 малки деца и имахме доста място. Могат и 5 човека да спят със сигурност.
5) Не е необходимо да се срещаш с домакините - отключването става с код, който се получава при резервация.
6) Възможност да се заплати в евро.
7) Намира се на тихо място и може човек наистина да си почине вечерта, въпреки това центъра на града е на по-малко от километър пеша. Ние си направихме една вечерна разходка и бяхме много доволни.
8) За цената от 45 Евро, която платих тогава е страхотна оферта.
9) Имота е на Erdgeschoss. Няма нужда да се качват стълби и да се тътрузят нагоре-надолу куфари и детски колички.
10) Няма нужда да чакаш собственика при напускане. Оставят се ключовете и може да се потегли по всяко време.
11) Комуникацията със собственика беше безпроблемна най-вече по телефона и знаеха немски и английски.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..