Jump to content

Покупка на употребяван автомобил в Германия


Recommended Posts

Ще се радвам да обсъдим темата и алтернативните по темата. Освен ако не сте в някой голям град, без кола в Германия е трудно. Това е и първата предпоставка и въпрос като си търсите работа. Аз карам нова дамска кола, плащам си вноската всеки месец, която е под 200 Евро и съм доволна от избора си. Не разбираме от коли, не можем да ги ремонтираме сами, цените за ремонт са доста високи. Както и в България така и тук, сервизите гледат да ви вземат парите, въображаеми ремонти и т.н. Който гледа немска телевизия е засичат такива предавания.

Опита ми с втора употреба коли, съвсем на скоро, след като търсехме първа кола за сина ми, току що взел книжка. Оказа се, много по-зле отколкото очаквах. Първо няма много коли втора употреба, второ едно пише в обявата, оказва се съвсем друго, хубави снимки от едната страна, от другата колата ударена. В крайна сметка кола се намери, от частно лице. Масово обявите са уж от частни лица, а са от автокъщи. На два пъти ни дават адрес и малко преди времето на срещата го променят. Пълно с измамници с лъжливи истории, но както и да е просто внимавайте.

Автокъщите предоставят кредити, но има и автокредити от банките. Кредита го получавате за един до два дни, важното е да знаете, че когато купите желаната кола, трябва да предоставите копие на талона, иначе лихвения процент ще бъде завишен. От човекът който купихме колата, исках да платим по банков път, той не искаше и се оказа, че се притеснява да не плаща после данъци, да го питат за парите. В тази връзка уточнявам, че до 10 000 лв. свободно внасяте пари да кажем от продажбата на автомобил в банковата си сметка, над тази сума питат за произход на парите. Не можах да го убедя и платихме кеш, като независимо от упоменати суми в договора го накарах да напише, че е получил парите на ръка.

Друго важно нещо е колата да бъде прегледана в сервиз. Не мога да кажа колко струва, защото в сервиза в който я гледахме  при наш познат германец, не искаше никакви пари, но ние оставихме някаква сума все пак. Това което обаче той ни препоръча е, независимо, че колата има тюф, да мине още веднъж за да е всичко коректно. Не знаех за тази възможност въобще, като гаранция, че всичко е наред. 

И третата опция е автомобил, който да плащате всеки месец и накрая да решите дали да платите остатъчната стойност или проста да вземете нов такъв и да продължите да плащате месечна вноска. Този вариант е доста предпочитан основно от германците и така винаги карат нова кола.

Хубавото е, че има алтернативи, всеки решава сам за себе си кое е най-добро. 

Редактирано от 1984
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни дни

Най-активни в темата

Дали да не разделим темата на две - покупка на нов автомобил и покупка на употребяван автомобил? Като за начало мисля просто да преименувам темата, като тази остане за употребявани автомобили. Съгласна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)

Както решите, аз просто исках да споделя опита си. Ако желаете копирайте частта, която е за нов автомобил в новата темата. И още нещо, оказа се, че банката изисква оригиналния голям талон и го задържа до изплащане на кредита.

Редактирано от veronik_veronik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..