Jump to content

Закони в Германия


Даниела Минкова 1603

Recommended Posts

Здравейте искам да помоля за помощ. Живея в Германия с малкият си син миналият месец дойде и големият ми син .Аз в момента правя Аусбилдунг за това съм на джобцентъра изкарах ниво в1 немски. Днес отидох да регистрирам синът се и ви казаха че няма право на джобцентъра даже ще ми одрижат от парите за квартирата . Ако някой е запознат със закон имат ли право да ми одрежат от парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

На колко години е синът ви, работил ли е в България? Ако е работил проверете в бюрото по труда. Не виждам връзка между неговото идване и това, че ще ви отрежат парите.  Дайте повече подробности. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам първите 6 седмици се плаща от касата, след това от работодателя. Винаги при болничен изпращайте болничните листове задължително на касата дори и след тези 6 седмици, затова ви дават 3 екземпляра, един за вас с диагнозата, един за касата и един за работодателя. На касата може и по имейл да се изпрати, на работодателя е добре по пощата със Sendungsnummer, като доказателство, че е изпратен. Трябва да се обадите по телефона или писмено да ги уведомите, а болничния да изпратите до 3 ден от датата на получаването му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/25/2022 at 9:11, veronik_veronik написа:

Доколкото знам първите 6 седмици се плаща от касата, след това от работодателя. Винаги при болничен изпращайте болничните листове задължително на касата дори и след тези 6 седмици, затова ви дават 3 екземпляра, един за вас с диагнозата, един за касата и един за работодателя. На касата може и по имейл да се изпрати, на работодателя е добре по пощата със Sendungsnummer, като доказателство, че е изпратен. Трябва да се обадите по телефона или писмено да ги уведомите, а болничния да изпратите до 3 ден от датата на получаването му.

Той те пита след, като започне работа, кога има право на болничен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорила съм, но доуточнявам имаш ли договор имаш право на болничен и първите 6 седмици се плаща от касата, след това от работодателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..