Jump to content

Напускам квартира !


AinStein

Recommended Posts

Смятам да напуснем квартирата.Но искам да ми върнат калциона.
В договора пише три месеца  предварително да му кажа на хазяина.Ама другата квартира не чака.
Мога ли да му намеря нов наемател и да ми върне калциона.
Ако не желае новия наемател хазяина трябва ли да ми върне калциона?

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според моят опит няма да стане. Договорите винаги се изпълняват дословно. В най-лошият случай сменяш квартирата и гориш три наема. Никой няма да ти пусне гювеч с каУцията. Малко хазяи биха рискували със смяна на немателя за сметка на обезщетение то въпреки, че не е изключено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на договорка, ако е съгласен да намериш нов наемател и съответно в жилището няма щети, защо да не си получиш калциона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)
преди 13 часа, Aleksander написа:

Според моят опит няма да стане. Договорите винаги се изпълняват дословно. В най-лошият случай сменяш квартирата и гориш три наема. Никой няма да ти пусне гювеч с каУцията. Малко хазяи биха рискували със смяна на немателя за сметка на обезщетение то въпреки, че не е изключено. 

И все ще си потарям докато плащам тези наемите  -

"Зверчета стояха около плета, по тях стреляха и те умираха" - бр. Стругацки :)

Значи апартамента винаги тряба да е нает.През тези 3 месеца хазяина да търси друг наемател.Един влиза друг излиза.Няма празно.Явно няма да ги платя и ще се стига до съд.Причината за напускане е некоректно отношение на хазяина от еврейски произход - не е немец.През деня парното не работи и пускаме електрически радиатор.Уж си плащаме.Колко пъти сме говорили все тази.Хазяина нека ме съди, но дали ще спечели.Преди години толкова свободни и евтини квартири имало и не са правили проблеми при напускането, защото мож да доведеш някой наемател.
 

 

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, AinStein написа:

Хазяина нека ме съди, но дали ще спечели.

Да, ще спечели и то убедително. Има си процедури, които трябва да се спазват. В този случай хазяина трябва писмено да бъде уведомен, че ще се предприемат някакви действия ако в законово определен срок не реагира. Обикновено има стандартни положения, например - уведомявате го, че намалите сумата на наема с някакъв процент и т.н. За да не пиша излишни работи най-добре е консултация с местният Mieterverein. В Германия между справедливост и право има разлика. Така, че е по-добре емоциите да се оставят настрани и да се търси разумно решение на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При условие че намериш наемател, останалото е договорка. Новия наемател плаща калциона на теб, ако калциона е в банка, тогава ще си го получиш като се развали договора т.е. след 3 месеца. Или новия плаща първите 3 наема на теб и ти на хазяина или хазяина разваля договора и подписва нов.
По принцип дългия период на кундигунг е добре, това е гаранция че няма да те изхвърлят от днес за утре. Аз търся с години и ефекта е плачевен, а ако трябва да търся за месец-два или да спя на улицата ... деа тоя фашистан !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, veronik_veronik написа:

Въпрос на договорка, ако е съгласен да намериш нов наемател и съответно в жилището няма щети, защо да не си получиш калциона.

 

преди 7 минути, hqcorp написа:

При условие че намериш наемател, останалото е договорка. Новия наемател плаща калциона на теб, ако калциона е в банка, тогава ще си го получиш като се развали договора т.е. след 3 месеца. Или новия плаща първите 3 наема на теб и ти на хазяина или хазяина разваля договора и подписва нов.

Смисълът на Kaution-a е не само да покрие нанесени от наемателя щети, но и неплащане на разходи, които стават ясни месеци след напускането (ток, Betriebskostenabrechnung и др.). Някои изравнителни сметки могат да дойдат чак в края на 2024, т.e. докато AinStein не си плати всички задължения по използваното от него жилище, Kaution-a остава при наемодателя. Дали в жилището веднага ще влезе друг наемател или не е без никакво значение.

 

преди 35 минути, AinStein написа:

Явно няма да ги платя и ще се стига до съд.Причината за напускане е некоректно отношение на хазяина от еврейски произход - не е немец.През деня парното не работи и пускаме електрически радиатор.Уж си плащаме.Колко пъти сме говорили все тази.Хазяина нека ме съди, но дали ще спечели.

Смисълът на Kaution-a е не само да покрие нанесени от наемателя щети, но и неплащане на разходи, които стават ясни едва след напускането (ток, Betriebskostenabrechnung и др.). Някои изравнителни сметки могат да дойдат чак в края на 2024, т.ч. докато AinStein не си плати всички задължения по използваното от него жилище, Kaution-a остава при наемодателя. Дали в жилището веднага ще влезе друг наемател или не е без никакво значение.

Некоректното отношение на наемодателя трябва да бъде доказано по надлежния ред. Ето от какво примерно ще се интересува съда

  • колко писмени уведомления за разни проблеми си му изпращал? 
  • намаляван ли е наема поради тези проблеми?
  • ако не е, защо първо не е предприета тази стъпка, а пускаш направо Sonderkündigung?
  • други наематели в сградата отправяли ли са официално подобни оплаквания?

От личен опит мога да кажа, че борбата с некоректен наемодател е неравностойна, дори и да си член например на потребителска организация за защита на правата на наемателите или да имаш правна застраховка. Адвокатът на наемодателя със сигурност е по-подготвен.

Редактирано от Росен Арабаджиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)
преди 3 часа, hqcorp написа:

При условие че намериш наемател, останалото е договорка. Новия наемател плаща калциона на теб, ако калциона е в банка, тогава ще си го получиш като се развали договора т.е. след 3 месеца. Или новия плаща първите 3 наема на теб и ти на хазяина или хазяина разваля договора и подписва нов.
По принцип дългия период на кундигунг е добре, това е гаранция че няма да те изхвърлят от днес за утре. Аз търся с години и ефекта е плачевен, а ако трябва да търся за месец-два или да спя на улицата ... деа тоя фашистан !

Именно за това иде реч.Идва нов наемател и оня не губи нищо.

 

преди 3 часа, Росен Арабаджиев написа:

Некоректното отношение на наемодателя трябва да бъде доказано по надлежния ред. Ето от какво примерно ще се интересува съда

  • колко писмени уведомления за разни проблеми си му изпращал? 
  • намаляван ли е наема поради тези проблеми?
  • ако не е, защо първо не е предприета тази стъпка, а пускаш направо Sonderkündigung?
  • други наематели в сградата отправяли ли са официално подобни оплаквания?

От личен опит мога да кажа, че борбата с некоректен наемодател е неравностойна, дори и да си член например на потребителска организация за защита на правата на наемателите или да имаш правна застраховка. Адвокатът на наемодателя със сигурност е по-подготвен.

Значи всичко става с тет-а-тет разговори и писане в уатсап.Забелязвам, че ги трие но аз им правя скриншот.Другите наематели си мълчат, защото са от руските републики и не са, като нас.
Отчитането на вода, той колкото каже, електричество също, парно също.През цялото време прави ремонт в съседния апартамент и ме караше да му спирам тока, защото там работели.Същото е с водата за 6 месеца ми поиска 240евро вода.
Парното тази година изобщо не работи и се налага да пускам радиатор.Сина му казва просто газовата компания намалила а и вече било  скъпо.Истината е че той ти казва, какво да плащаш и колко.Ти нямаш дума.Синчето еврейче е същия кат дъртия евреин.Чичкото с мустачки хубаво окастряне е правил.Определено е имал причина.
Та синчето ме кара да плащам топлоизмерителния уред на парното.Струвал 120евро, но не го платих.
После веднъж ми вика тока трябва да го плащам на новите съседи.През тях минавал моя ток.И те имали право да ми го спрат.Естествено не им платих, но никой не ми и спря тока.Пак отказах да платя и забележете-те ми спряха тока.
Бойлера работеше и един контакт от него имаше ток, а те не знаеха.Така почти три седмици.После го пуснаха.
Значи затова съм ербап за съд.Водата не се отчита, като хората,електричеството също и парното.
Тук има държава, ако посмее да иде в съд и докаже, че дължа ще платя калционите и другите неща!
Дали ще посмее този сръбско еврейски чорбаджия!

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)

Никъде не намерих образец текст жалба за намаляне на наема, която без адвокат мога да му я изпратя.Ако наемодателя не е съгласен се води дело и съдията решава и да види аджеба 60кв. гол апартамент и калт да му плащам 1280евра!Доколкото знам има си регламент на цените!

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое мнение Mieterverein съдействат добре, когато наемодателя не е някой голям концерн с цял отдел юристи. Те пращат писма и резултат има. Няма да се справиш с някакви писма образец сам. Mieteverein знаеш как функционират нали? Можеш да се обадиш, да попиташ и ще ти кажат дали има смисъл да станеш техен член и да ти съдействат или не, това е моя опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)
Преди 1 час, Aleksander написа:

Щом си ербап действай! Сеирджии бол... 

Три пъти съм съдил немци.Само веднъж загубих.После ответната страна ми каза, че адвоката ми не е за тази професия и ако беше някой друг щели да загубят!
Щом викаш, че няма да ми върнат кауциона.И трябва две любовници опц квартири едновременно да ги издържам.Има вариант чрез съда да спечеля или загубя.Или пък, ако чуе дъртия му козел да даде парите-кой знае!

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..