Jump to content

Как всъщност се получават социални?


AinStein

Recommended Posts

 

Джоб центъра харчи хиляди евро за безсмислени мерки и в същото време ви изпраща писма, че сте получили 16 евро повече.

Научаваш, че можеш да имаш истински проблеми, ако не последваш „покана“ за работа. Вече не познавате радостта от пощенската кутия.

Научавате се да се преструвате, че наистина се интересувате от нископлатена работа с лоши условия на труд.
Още на първо число на месеца знаете, че парите няма да стигнат. От друга страна, не знаете какво трябва да правите с всички специални разходи, например колело за детето, нови зимни ботуши, лекарства, които здравната каса няма да покрие, пердета за дограма или нов хладилник.

Постепенно губиш доверие в себе си, вече не си ти, човекът с най-разнообразни способности и интереси и характеристики, трябва да бъдеш превърнат в нещо безлично, което може да бъде натикано някъде в нископлатения сектор.

Ако не обръщате внимание, ако не си казвате всеки нов ден, че сте добре, не сте направили нищо нередно, не бягате, дошли сте на този свят, за да бъдете щастливи, а ставаш тъп, вцепенен и безсилен. Не е просто тормоз, не, има открити заплахи, че вие и вашите деца ще бъдете лишени от средства за живот, ако не играете по правилата.

Системата е като в "Полет над кукувиче гнездо" - целта е не по-малко естествената ти съпротива да бъде пречупена и да си адаптиран. Целта не е да намерите работа, която ви удовлетворява и ви дава финансова гъвкавост, а да бъдете малки. Пътят на получателя на социални води надолу и това е умишлено.

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни дни

AinStein, аз съм на мнение, че в Германия дори и без образование и с малко език има големи шансове за достойно заплащане  без някой да те мачка, да работа на смени, обслужваш машина примерно, първо обикновено минаваш през цайта фирма, обаче после ако фирмата е на ниво, живееш достойно. Хората на социал ако са немци живурката ако са нашенци припечелват допълнително "законно" и са добре повече.

преди 19 часа, AinStein написа:

Постепенно губиш доверие в себе си, вече не си ти, човекът с най-разнообразни способности и интереси и характеристики, трябва да бъдеш превърнат в нещо безлично, което може да бъде натикано някъде в нископлатения сектор

Никой не може да те "натика" някъде, ако ти не го желаеш, винаги има изход, но човека трябва да е гъвкав, да си отворя ушите кой са добрите фирми, защото навсякъде има работа и за нетолкова знаещи език и с не толкова опит и квалификация. Масата много мрънкат, но не търсят решения, стоят на ниско заплащане, доверяват се на съмнителни "субекти", търсят "далаверата" и накрая "изяждат дървото".

Всяко начало е трудно, но ако си целенасочен, всяка следваща работа е по-добра. Всеки има своя съдба, но каквото човек сам си направи, никой не може да му го направи. Никога не съм била на социал,  но, както и в България никакви малки, семейни фирми, задължително всичко на светло и големи фирми с ясна политика и стандарти или селбстендиг, във връзка с последното ще се радвам да разкажете с какво се занимавате и как се справяте, много ли е бюрукрацията, заслужава ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)
На 4/29/2023 at 18:55, veronik_veronik написа:

AinStein, аз съм на мнение, че в Германия дори и без образование и с малко език има големи шансове за достойно заплащане  без някой да те мачка, да работа на смени, обслужваш машина примерно, първо обикновено минаваш през цайта фирма, обаче после ако фирмата е на ниво, живееш достойно. Хората на социал ако са немци живурката ако са нашенци припечелват допълнително "законно" и са добре повече.

Никой не може да те "натика" някъде, ако ти не го желаеш, винаги има изход, но човека трябва да е гъвкав, да си отворя ушите кой са добрите фирми, защото навсякъде има работа и за нетолкова знаещи език и с не толкова опит и квалификация. Масата много мрънкат, но не търсят решения, стоят на ниско заплащане, доверяват се на съмнителни "субекти", търсят "далаверата" и накрая "изяждат дървото".

Всяко начало е трудно, но ако си целенасочен, всяка следваща работа е по-добра. Всеки има своя съдба, но каквото човек сам си направи, никой не може да му го направи. Никога не съм била на социал,  но, както и в България никакви малки, семейни фирми, задължително всичко на светло и големи фирми с ясна политика и стандарти или селбстендиг, във връзка с последното ще се радвам да разкажете с какво се занимавате и как се справяте, много ли е бюрукрацията, заслужава ли си?

Един човек да се похвали за достойното плащане, да не мрънка за големите данъци и щрафтове , а да е доволен от това.
Колко са, като вас?
Някаква мижава бройка сънародници, защото предишните умни и начетени избягаха от България веднага след 89г.
Та чак до 2000г, когато България загуби третото място в света по образование.
Зимата се прибирам и в автобуса наши сънародници говорят гласно, кой колко печелил и т.н.Викам си аз ли съм с такава никаква заплата сред тези с големите заплати.
Писна ми и ги попитах - Има ли сред вас, агроном, инжинер, адвокат, счетоводител и т.н.
Всички млъкнаха - Е тогава не ми говорете за заплати.
Ний сме роби там.
Почти всички бяха в сферата на чистотата .Само едно момче беше стругар.
Завършил основното и средното с професия в Германия.

Болшенството сме, като другите, но стойките големи.

Логично е всеки във форума търси помощ за  социал или подобно.

Умния интелигентния, дори и без знания по немски ще си
намери и преведе в нета.

Не съм прочел някой да пита във форума, кога ще има концерт на Васил Петров в Германия:)

 

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както забелязваме темата да детските е най-посещаваната.

Освен това не вярвай на българите, говорят много, хвалят се, каква е реалността е друга тема. И в крайна сметка пак ти казвам, не е нужно да си инж......и т.н. за да си с висока заплата. Други качества са важни.

Освен това начина на харчене е много важен, пушиш, пиеш и ядеш на вън е няма как да ти стигат парите. Купуваш скъпи дрехи, парите просто изчезват за глупости. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..