Jump to content

Фирма в Германия със здравни от България?


AinStein

Recommended Posts

Работя в България към фирма и шефа ме осигурява здравно в България.
Решавам да си отворя едно гевербе в Германия.И ми искат адресна регистрация в Германия.
Правя си регистрация в Германия.Откривам си гевербе и поставям българин да ми работи.
А аз се връщам в България да работя, защото работата ми е скъпо платена.
Тъй като се осигурявам здравно в България, защо германската здравна каса ми иска пари?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извършваш икономическа дейност, преди можеше и пенсионни осигуровки да не плащаш, сега вече трябва. Мои познат получи писмо със задна дата дори. Освен това при Гевербе здравната осигуровка ти е обвързана с оборота, а ти искаш да минеш с 20 Е в България. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хи хи хи

След десетина дена ще ти дойде данък "радио". Със сигурност ти трябва и фирмена банкова сметка в ДЕ освен лична такава каквато предполагам имаш. След това здравната каса очаква пари за теб и за работника, вече се водиш работодател, тъй че се съмнявам да има измъкване да не плащаш здравни за теб.Пази всяка фактура и бележка за всеки изхарчен цент щото накрая на годината се попълва данъчна декларация задължително и плащаш данъци, няма случай да ти връщат!

Много хора са ревали около мен от и с гевербета, виж дали не е по-добре някой друг тип търговско дружество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам две познати с козметични процедури се занивамат и имат Гевербе, което е с доход до Миниджоб и доколкото разбрах, не плащат допълнително нищо. Работят на Teilzeit  и от там им е осигуровката. Не ми е удобно да разпитвам в детайли, но ако някой знае повече да каже. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)
На 5/9/2023 at 9:34, hqcorp написа:

хи хи хи

След десетина дена ще ти дойде данък "радио". Със сигурност ти трябва и фирмена банкова сметка в ДЕ освен лична такава каквато предполагам имаш. След това здравната каса очаква пари за теб и за работника, вече се водиш работодател, тъй че се съмнявам да има измъкване да не плащаш здравни за теб.Пази всяка фактура и бележка за всеки изхарчен цент щото накрая на годината се попълва данъчна декларация задължително и плащаш данъци, няма случай да ти връщат!

Много хора са ревали около мен от и с гевербета, виж дали не е по-добре някой друг тип търговско дружество.

Благодаря и  ще предам съветите ти на този който ме помоли да попитам.
Иначе моите познания са в сферата на законните социални права.
Защото тук много наблягат с рефрена
        "Колко е срамно да си на социал"
а аз им опонирам с таксите в заплатата.
Преди години дойдох с мисълта, че само в България се става от работа гърбав.
Та, идвам тук амбициран да покоря....., ама
после разбрах, че всички познати, приятели или роднини на познати по някакъв начин са свързани със социала и евтините субсидирани жилища.Чукат филтъра и женките им бачкат по два часа, за да идат  на шварцарбайта.
А мен ми повтаряха думите казвай в бюрото по труда.
Дошъл съм тук да работя.....
да,да,да
Път ще се прокарва тук през канарите.
"Каменарче" Пеньо Пенев


 

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..