Jump to content

Лекари и зъболекари с български език в Германия


Recommended Posts

Здравейте,

това е общата тема за Германия, съдържаща препратикте към отделните списъци на лекарите (Ärzte) и стоматолозите (Zahnärzte) с български език в различните федерални провинции.

Моля да имате предвид следните неща:

  • възможно е информацията за даден лекар (Arzt / Ärztin) или зъболекар (Zahnarzt / Zahnärztin) да се окаже неактуална. Ако попаднете на такива данни за контакт, моля да пишете в темата за съответната федерална провинция, за да бъдат грешките своевременно отстранени.
  • лекарите с небългарски имена обикновено не говорят български. Въпреки това ще намерите подобни имена в списъците, защото в екипа им има човек, владеещ български. По тази причина съответният лекар/зъболекар е обявил "българския" като използван чужд език за своята практика (Praxis).
  • важно е да имате предвид, че някои лекари / стоматолози може да обслужват само частни пациенти (Privatkunden), т.е. ако проведете преглед в подобен кабинет (Privatpraxis), този преглед може и да не ви бъде платен от вашата здравна каса (Krankenkasse). Ако за вас това е от значение е добре да го уточните още при първоначалния контакт.

 

Ето и препратките, които ще ви отведат към самите списъци:

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Baden-Württemberg)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Bayern)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (Берлин / Berlin)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Brandenburg)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (Бремен / Bremen)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (Хамбург / Hamburg)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Hessen)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Mecklenburg-Vorpommern)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Niedersachsen)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Nordrhein-Westfalen)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Rheinland-Pfalz)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Saarland)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Sachsen)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Sachsen-Anhalt)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Schleswig-Holstein)

Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Thüringen)


Но преди всичко - бъдете здрави  :)

Етикети: лекар, зъболекар, стоматолог, лекари, зъболекари, стоматолози, български, език, българин, българка, българи, преглед, Германия, Praxis, bulgarisch, Arzt, Ärztin, Ärzte, Zahnarzt, Zahnärztin, Zahnärzte, дентист

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Лекари и зъболекари за Hessen линка не се отваря.

Лекари и зъболекари за Hessen линка не се отваря.

Здравейте Aneliya,

списъкът с лекари за Hessen все още не е готов, така че просто няма линк. Имам го само като чернова. Видът му е такъв, че не е подходящ за публикуване. Щом проявявате интерес, ще се опитам да го приключа възможно най-скоро.

Ако случаят е спешен, пратете ми като лично съобщение от какъв специалист и в кой район се интересувате и ще ви отговоря дали има в близост подходящ лекар.

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Линкът към Северен Рейн-Вестфален също не отговаря. Има ли всъщност такива лекари тук?

Здравейте Paneva,

за някои от провинциите все още имената им но няма прикачени списъци, т.е. няма линкове. Ако имате интерес, ще финализирам и прикача списъка за Nordrhein-Westfalen възможно най-скоро. За момента го имам само като чернова. Преди време Aneliya също имаше подобен въпрос за Hessen, но после не ми отговори нищо и аз съм оставил съответния списък на заден план, като свободното си време го използвам, за да отговарям на други въпроси във форума.

Само ми потвърдете интереса си и до 2 дни ще кача списъка за Nordrhein-Westfalen  ;)

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

    Аз ходих при немски лекари. Обърнаха ми внимание и направиха каквото е нужно. Не беше никак стресиращо, държаха се много добре и двамата. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)

Здравей и голямо благодаря!

Линкът не се отваря директно, но по домейна ще достигна до необходимата информация и ще я представя в нова тема.

До скоро ...

ПП: Всъщност линкът е наред, не знам дали проблемът не беше в браузъра ми.

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 6.09.2015 г. at 21:19, Aneliya написа:

    Аз ходих при немски лекари. Обърнаха ми внимание и направиха каквото е нужно. Не беше никак стресиращо, държаха се много добре и двамата. Успех!

Здравейте, знаете ли в района  на  Мюнхенгладбах има ли български гинеколог  ,акушерка  или българоговорящ специалист в същата област. СПЕШНО  Е!

Благодаря  ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор (Редактирано)
Преди 10 часа, magiflowers написа:

Здравейте, знаете ли в района  на  Мюнхенгладбах има ли български гинеколог  ,акушерка  или българоговорящ специалист в същата област. СПЕШНО  Е!

Благодаря  ви.

Здравейте magiflowers,

днес отново проверих актуалността на информацията за Nordrhein-Westfalen и не намерих акушер-гинеколог точно в Mönchengladbach. Ако разполагате с лек автомобил може да отскочите до Swisttal или Duisburg. Адресите на лекарите там ще намерите в темата Лекари и зъболекари с български език в Германия (провинция Nordrhein-Westfalen). Ще бъде чудесно, ако после се върнете във форума и споделите впечатленията си от лекарите B)

Желая ви успех!

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте  отново.

Благодаря за вниманието .

Да обадих се на тези лекари; 

Violeta Reschavski

Duisburg. 

Пламен  Георгиев  гинеколог  в Gladbeck вече забравил тотално български  език   въпреки че е с типично българско име.На въпроса  зададен на немски  "говорите ли бълг.ез" той отговаря   на чист български  "не" и това е "лекар"    ???

Госпожата която споменах горе също казва че  не говори български .

Не знам  имате ли някаква  връзка  с  тези  хора ,но не ги препоръчвайте с нищо  не са полезни. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.06.2016 г. at 9:15, magiflowers написа:

Пламен  Георгиев  гинеколог  в Gladbeck вече забравил тотално български  език   въпреки че е с типично българско име.На въпроса  зададен на немски  "говорите ли бълг.ез" той отговаря   на чист български  "не" и това е "лекар"    ???

Госпожата която споменах горе също казва че  не говори български .

Не знам  имате ли някаква  връзка  с  тези  хора ,но не ги препоръчвайте с нищо  не са полезни. 

Имайте едно наум, че много от доказалите се професионалисти не искат да имат вземане даване с българи по понятни причини. 
Относно препоръчването, някой някъде е направил списък в желанието си да помогне на такива като нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,предстои ни гостуване в Бремен за 1 месец август.Имам много болнаво дете и постоянно в България ,Варна сме при педиатър.Ако някой може да ми помогне с адрес и телефон на педиатър в Бремен,за да се свържа с него при необходимост ще Ви бъда много благодарна.

Забравих да напиша ,че би било добре поне да владее бълг.език,ако не е българин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎7‎/‎5‎/‎2016 at 9:55, албена спирова написа:

Здравейте,предстои ни гостуване в Бремен за 1 месец август.Имам много болнаво дете и постоянно в България ,Варна сме при педиатър.Ако някой може да ми помогне с адрес и телефон на педиатър в Бремен,за да се свържа с него при необходимост ще Ви бъда много благодарна.

Забравих да напиша ,че би било добре поне да владее бълг.език,ако не е българин.

Здравейте Албена,

за съжаление не можах да намеря педиатър с български език нито в Бремен, нито в района. Още по-неприятното е, че до момента не получих каквото и да е съдействие от българското общество там. Странно е, че при наличие на около 4000 българи в Бремен и района, успях да се свържа само с двама - отговорът на единия беше "не поддържам контакти с българи и не мога да помогна", а отговът на втория (който е и управата на едно българско обществено сдружение там), вместо да се опита да помогне с информация беше "Откъде изобщо имате моите данни за контакт?"

Съжалявам, но действително имах желание да ви съдействам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...
Отговор (Редактирано)
На 30.7.2018 at 10:13, Milen Mihaylov написа:

Търся педиатър в Франкфурт

Dr. Maria Trendafilow

Am Dachsberg 198
60435 Frankfurt am Main, Preungesheim

Tel. 069 - 549955

 

Има и други, но са в района, а не точно във Франкурт.

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 2.9.2018 at 10:35, GreenWorld написа:

Здравейте!

Аз съм в Дармщат. Търся в района гинеколог и детски лекар (педиатър).

В самия град ми се струва, че няма да намерите. Разполагате ли с кола? За гинеколог предполгам, че не е проблем да се пътува от време на време на разстояние 30-50 км, така че ще ви дам 1-2 адреса. Проблем е педиатърът, защото не намирам такъв в Дармщадт, а се налага той да бъде посещаван по-често. Да давам ли адреси на такива в района? Има ли смисъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По - добре да търсим добър педиатър в града. Все пак реших да пробвам, би било добре ако имаше. Благодаря все пак. А за гинеколозите, може да са в района, не е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.9.2018 at 0:27, GreenWorld написа:

По - добре да търсим добър педиатър в града. Все пак реших да пробвам, би било добре ако имаше. Благодаря все пак. А за гинеколозите, може да са в района, не е проблем.

Единственият сигурен начин да се намери добър педиатър измежду десетките такива е, като се разпитат познатите от българската общост в конкретното населено място. Добрият педиатър, дори и да говори само немски, няма да се отнесе небрежно к Имате ли вече контакти с българи там? Понякога комуникацията между сънародниците ни я няма никаква, но все пак това е първия и най-надежден начин.

Ето и адресите на двама гинеколози (на около 40 км. от Darmstadt), които твърдят, че говорят български. Много вероятно е самите те да не го говорят, но да имат медицинска сестра или акушерка, която работи там и е българка:

Dr. Smiljana Stajkovic
Kaiser-Friedrich-Promenade 85
61348 Bad Homburg
Tel. 06172 / 25652
Handy: 0170 265 2985

Dr. Udo Trautmann
Schloßstraße 25
64668 Rimbach
Tel. 06253 / 808740
Handy: 0173 302 8310

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ако имате проблем, дори просто гърлото ви да е червено и да ви боли, отивате директно в болницата. Няма да ви върнат, дори и знанията по немски да са никакви. За не спешен проблем, за УНГ на моя познати и записах час, като чака близо 2 месеца. Докторката беше ядосана, защото тя не говори езикът, но я прегледа детайлно, което беше най-важното. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Radostina Kehaiova написа:

Здр.и това пробвахме но само ни прегледаха

и пак ни записаха час след 45 дни

Ако може да изчакате и не е спешно, чакайте, но ако не отивате не просто в спешният кабинет на някоя болница, а където има спешен УНГ кабинет. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.12.2018 г. at 1:52, Radostina Kehaiova написа:

Здр. Търся лекар УНГ в района на Бремен който може да ни вземе бързо! Благодаря!!

Един преглед при специалист може да се проведе бързо по следните три начина:

  • както вече veronik_veronik ви е споменала, посещавате спешното отделение на някоя болница
  • намирате кабинет на лекар със съответната специалност, който работи без предшарително записани часове, а с т.нар. offene Sprechstunden. За вашия район такъв е например Dr. med Reiner Holle | Dr. med. Thomas Gerste | Dr. med. Wietje Pawelek-Golinski или HNO-Praxis Jörg-Guido Schlegel, но сигурно има и други. И не бива да бъркате offene Sprechstunden със Sprechzeiten.
  • при действително спешни случаи, когато в близост лиспват свободни часове или специалисти, които да работят без предварително записани часове, можете да отидете до вашата здравна каса и да ги помолите за съдействие да ви запишат час при специалист в близката околност. Обикновено се намират такива в радиус от 100 км.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Здравейте, синът ми е на 20 дена и се роди с малко бяло образование, като налеп, в окото. В болницата първо едния лекар каза, че в окото му няма нищо, а на другия ден друг лекар го “прегледа” с фенерче и каза, че това е мастно натрупване и на лято да сме отишли пак на контролен преглед. От тази диагноза някак ми олекна, а и имах други тревоги. Малкия имаше бактериална инфекция, изписаха ни с црп 6, седмица вкъщи и отново се върнахме в болницата, този път с црп- 50!! И така днес вече сме здрави и аз реших да разгледам що е то мастна тъкан в окото...?!? Оказа се че в картона му е записно като “вроден конюктуален тумор”, изпратих снимки до много добър специалист в България, според който образованието му прилича по скоро на киста, но ме посъветва , да направя добър щателен очен преглед на окото, за да се разбре дали е твърдо (тумор) или меко (киста) колко дълбоки корени има в очната орбита, засяга ли зрението и тн. Молбата ми към вас е , 

Моля, ако някой се е сблъскал с подобен проблем и знае добра клиника и специалист детски офталмолог да сподели данни и опит. По възможност да е в област Нидерзаксен. 

Редактирано от Jasmina Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо честито да ви е живо и здрава бебето. Незнам конкретен доктор във вашата област, отидете в специализирана очна клиника и направете прегледът. Но ви препоръчвам в България да направите консултация с доц. д-р. Кючуков. В нета има координати, той е шеф на очнота отделение на ИСУЛ и има частна клиника. ИСУЛ е най-доброто спешно очно отделение, което се занимава с най-тежките случай. Не ви го препоръчвам този доктор просто така, самата аз имам специфичен офтамологичен проблем и съм ходила къде ли не. Мой познат насочен за операция в чужбина, този доктор го оперира успешно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..