Menu

Покажи публикации

Разделът показва всички публикации, направени от този член. Имай предвид, че виждаш само публикациите, направени в раздели, до които имаш достъп.

Покажи публикации Menu

Теми - AinStein

#1

Работя в България към фирма и шефа ме осигурява здравно в България.
Решавам да си отворя едно гевербе в Германия.И ми искат адресна регистрация в Германия.
Правя си регистрация в Германия.Откривам си гевербе и поставям българин да ми работи.
А аз се връщам в България да работя, защото работата ми е скъпо платена.
Тъй като се осигурявам здравно в България, защо германската здравна каса ми иска пари?

 

#2
 

Джоб центъра харчи хиляди евро за безсмислени мерки и в същото време ви изпраща писма, че сте получили 16 евро повече.

Научаваш, че можеш да имаш истински проблеми, ако не последваш ,,покана" за работа. Вече не познавате радостта от пощенската кутия.
Научавате се да се преструвате, че наистина се интересувате от нископлатена работа с лоши условия на труд.
Още на първо число на месеца знаете, че парите няма да стигнат. От друга страна, не знаете какво трябва да правите с всички специални разходи, например колело за детето, нови зимни ботуши, лекарства, които здравната каса няма да покрие, пердета за дограма или нов хладилник.

Постепенно губиш доверие в себе си, вече не си ти, човекът с най-разнообразни способности и интереси и характеристики, трябва да бъдеш превърнат в нещо безлично, което може да бъде натикано някъде в нископлатения сектор.
Ако не обръщате внимание, ако не си казвате всеки нов ден, че сте добре, не сте направили нищо нередно, не бягате, дошли сте на този свят, за да бъдете щастливи, а ставаш тъп, вцепенен и безсилен. Не е просто тормоз, не, има открити заплахи, че вие и вашите деца ще бъдете лишени от средства за живот, ако не играете по правилата.
Системата е като в \"Полет над кукувиче гнездо\" - целта е не по-малко естествената ти съпротива да бъде пречупена и да си адаптиран. Целта не е да намерите работа, която ви удовлетворява и ви дава финансова гъвкавост, а да бъдете малки. Пътят на получателя на социални води надолу и това е умишлено.
#3

Запомнете! ВИНАГИ ще бъдете, като виетнамците в България.Вие сте нежелани в Германия!

Немеца ще се усмихва и поздравява лицемерно, но в мислите си ....това е моята страна, а я \"газят\" чужденци.
Говоря за простия немец, картофелите дето им викат тука.
Абе ананкоолу пенсията ти я дават, защото тези роби работят и прииждат в рая наречен Дойтчланд.

Емиграционната служба протрива ръце, че е изпълнила петилетката с милион украинци, но на тях не им се работи, камо ли да пуснат корени в Германия.Нали с кеф 89г. приеха немските руснаци.Потомци на доброволно дошлите бедни немци за подаръка руска земя.И каква стана тя - 80% от тях са на социал в Германия.
Някъде по темите имаше.... чакай да го намеря, за да не си измисля.

Това са думи, които трябва със златни букви да се напишат на влизане в Германия, а защо не и като за добре дошъл във форума:
 

И за най-малката победа е необходимо да се полагат огромни усилия понякога свързани и с унижения. Дори често се губи идеята за крайна цел. Германия се нуждае от хора, които да й работят повече от нормалното срещу заплащане по-ниско от нормалното и да й раждат деца. Това е. 
 

п.с. Чест и почитания на @Aleksander за написаната истина и прекрасната обрисувана картина!

 

 

 

#4

Пет съвета за дългове за наем

Ако вече не можете да плащате наема си или вече дължите наем, тогава ще се сблъскате с много специфични и широкообхватни последици: прекратяване без предизвестие или дори изгонване. Не е задължително обаче да е така – при условие че направите нещо по въпроса.

Съвет 1: Действайте сега

 

Просто не е вярно, че всичко е загубено - стига да направите първата крачка. Знаете ли правилото на зъболекаря? Зъб, който боли днес, гарантирано ще боли още повече утре. Същото важи и за просрочените задължения за наем: те не стават по-малки от дупка в зъба.

Така че първият съвет: направете нещо по въпроса или веднага, или утре сутринта. Първата стъпка може да бъде малко по-различна за всеки, но търсенето на съвет винаги е полезно.

Съвет 2: Винаги поставяйте наема на първо място

Ако имате дългове за наем, трябва да сте наясно със ситуацията си. И това е, на първо място: Не можете да запазите всичко. Второ, който крещи най-силно, не е непременно най-важен.

Дълговете за наем възникват, защото няма достатъчно пари за всичко. Получавате напомняния и кредиторите се свързват с вас – достатъчна причина да се изнервите. Ако обаче сте разбрали, че наемът е на първо място, след това токът и парното и чак тогава евентуалните кредити, тогава знаете какво да правите. Не вашият доставчик на мобилни телефони трябва да бъде платен най-спешно, а вашият хазяин.

Съвет 3: Говорете с хазяина си!
Как можете да спасите апартамента си? Повечето наемодатели са изненадващо отзивчиви, когато играете на открито. Най-добре е да се опитате да намерите взаимно решение в разговор с наемодателя. Разбира се, няма гаранция, че това ще доведе до споразумение като плащане на вноски или разсрочване на наема, но си струва да опитате.

Опитните съветници от дългови или социални консултации изпитват същото: наемодателят не е ваш враг, точно обратното.

Съвет 4: По-малко дългове за наеми ви облекчават!

Дълговете за наем рядко идват сами - това звучи просто, но изразява, че винаги има още дългове за наем, като загуба на работа, раздяла или болест. Решаването на тези проблеми изисква време и чиста гръб.

Жена с хартиена лодка

Никой не може да направи всичко едновременно, винаги е необходимо да се правят една стъпка след друга. Представете си лодка: първо закърпвате теча в корпуса. След това се погрижете за платната. След това е време да поправите боята и накрая можете да настроите курса отново. По правило просрочените наеми - според съвет 2 - са течът в корпуса.

Съвет 5: Получете съвет!

Просрочените наеми са сложна тема. Не пропускайте да получите професионален съвет. Подобно на повечето услуги за консултиране на дългове с нестопанска цел, Caritas също предлага съвети, обикновено безплатни, на място или онлайн – за тези, които предпочитат анонимността.

#5

Германия - обезщетения за инвалидност


В какви ситуации имам право на обезщетения?

Пенсионери, които вече не работят изцяло или частично поради болест или увреждане, имат право на пенсия при определени условия.


Изисквания за допустимост

Пенсия за намалена работоспособност:

Осигурени лица, които по здравословни причини получават пенсия за инвалидност

  • не повече от най-малко шест часа (частично намаляване на способността за печалба) или
  • вече не са в състояние да работят най-малко три часа (пълно намаляване на способността за печелене) на ден.

За да получите тази пенсия, трябва да докажете, че сте

  • са платили най-малко 60 месеца вноски (период на изчакване), т.е. 5 години в пенсионното осигуряване и
  • са внасяли задължителни осигурителни вноски за три години през последните пет години преди началото на намаляването на работоспособността.

Периодите, в които сте били болни, безработни, в училище или не сте работили заради децата си, не се броят при изчисляването на тези периоди, ако те не са и периоди на задължителни вноски. Можете обаче да удължите петгодишния период.

Други правила се прилагат за осигурени лица, които преди това са претърпели намалена работоспособност в резултат на трудова злополука или които са били напълно намалени в работоспособността през първите 6 години след завършване на обучението. Тук времето за изчакване може да бъде изпълнено преждевременно.

Хора с увреждания:

Осигурените лица, които вече са били напълно инвалидизирани преди изтичането на общия период на изчакване от 60 месеца и са били напълно инвалидизирани оттогава (напр. в случай на сериозни вродени заболявания или заболявания, възникнали в детството), имат право на пълна пенсия за инвалидност, ако имат завършени 240 месеца вноски и периоди на заместване са изпълнени. Времето за изчакване е например времето за работа в работилница за хора с увреждания.

Пенсия поради частично намаляване на работоспособността в случай на професионална нетрудоспособност:

Осигурените лица, които са родени преди 2 януари 1961 г. и отговарят на горните условия, също получават пенсия за частична инвалидност, ако вече не могат да работят шест часа на ден в предишната си квалифицирана или друга приемлива професия (пенсия за инвалидност).

Допълнителен лимит на приходите:

Ако работите, докато получавате пенсията си за инвалидност, доходът ви може да намали размера на пенсията или пенсията може изобщо да не се изплаща. Ето защо трябва да потърсите съвет от вашата пенсионноосигурителна агенция, преди да започнете работа или да работите самостоятелно като пенсионер с увреждания.

Специални разпоредби за миньори:

Счита се, че миньорите са по-трудоспособни, ако

  • вече не работят на предишната си или сравнима работа поради болест или увреждане и
  • не може да упражнява подобна професия извън минното дело.

Миньорите на възраст над 50 години могат да получават пенсия, ако вече нямат работа, която е икономически еквивалентна на предишната им. Това обаче изисква изпълнението на период на изчакване (виж по-горе) от 25 години с постоянна подземна минна работа. Освен това, през петте години преди началото на намалената способност за доходи в минното дело трябва да са навършени три години периоди на задължителни вноски от работа в минното дело и трябва да е изпълнен минималният осигурителен период от пет години в схемата за пенсионно осигуряване на миньорите.


Какви са правата ми и къде мога да кандидатствам за помощите?

Размерът на трудовото възнаграждение и пенсията, свързана с вноските, зависи от броя на навършените осигурителни години и размера на осигурителното възнаграждение. В допълнение към периодите на вноски, периодите без вноски и периодите с намалени вноски също могат да увеличат пенсията. Ще получите пенсия само ако предварително подадете молба до агенцията за пенсионно осигуряване.

Предимства за участие:

Ако способността за доходи на осигуреното лице може да бъде запазена или възстановена, пенсионноосигурителната институция ще плати необходимите обезщетения за участие като мерки за рехабилитация, преквалификация или програми за обучение (рехабилитация преди пенсия) вместо пенсия, ако осигурителният закон и личните изисквания са изпълнени.

Освен това пенсионното осигуряване поема

  • Ползи за интегриране в професионалния живот,
  • ползи за осигуряване на капацитет за печалба,
  • превантивни услуги и
  • стационарно лечение на деца на осигурени лица и пенсионери,

ако това може да подобри или възстанови тяхното застрашено или вече увредено здраве. Това означава, например, медицинско лечение, кандидатстване, лечение или допълнително обучение с цел подготовка на участниците за нова работа.

По време на такова участие пенсионното осигуряване изплаща на осигурените и техните семейства преходна помощ за компенсиране на загубата на доход. Размерът зависи от последния доход на осигуреното лице. Ако е необходимо, пенсионната застраховка покрива и пътни разходи, разходи за бизнес или домакинска помощ и разходи за гледане на деца.


формуляри за кандидатстване

Можете да получите формулярите за кандидатстване от вашата пенсионноосигурителна агенция.


Вашите права

Можете да получите повече информация за вашите права и права от пенсионноосигурителната агенция. са носители на задължително пенсионно осигуряване

Публикации на Европейската комисия:


Допълнителна информация

са носители на задължително пенсионно осигуряване

Можете да получите безплатни съвети и информация от пенсионноосигурителните институции. За повечето хора в Германия това е Deutsche Rentenversicherung, който има офиси в по-големите градове.

Адресите могат да бъдат намерени на посочените по-горе уебсайтове.

https://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1111&langId=de&intPageId=4551\" rel=\"external nofollow\">https://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1111&langId=de&intPageId=4551

#6

Искаш да разбереш за трудовия си стаж в Германия.
Колко вноски си платил за пенсия до тук.
Да ми пишат заинтересованите на емайл

#7

Специално за тези дето живеят по сметка с немец или немкиня.

Всеки, който години наред е живял заедно без \"свидетелство за брак\", взема съзнателно решение да не се жени. Ако бракът е сключен само след диагностициране на сериозно заболяване, това говори за брак за грижа. Това е вярно, дори ако става дума за дългосрочна връзка, оформена от любов.

 

По принцип няма право на наследствена пенсия, ако бракът е по-малко от една година

28.09.2017 г

Ищецът и починалият застрахован се запознават през 2002г. Осигуреният се разболява от рак през 2010 г. През май 2011 г. бяха открити прогресиращи костни метастази. През септември 2011 г. ищецът и осигуреният сключили брак.

Липса на право на наследствена пенсия, ако бракът е по-кратък от една година

Осигуреният починал почти шест месеца по-късно през февруари 2012 г. През март 2012 г. ищецът подал молба за пенсия за вдовец. Това обаче беше отхвърлено от ответника.
Преживелите лица нямат право на наследствена пенсия, ако бракът не е продължил най-малко една година, освен ако конкретните обстоятелства на случая не оправдават предположението, че единствената или преобладаващата цел на брака е била да се придобие право на наследствена пенсия. .
Делото срещу отрицателното решение на пенсионното осигуряване беше неуспешно. Според убеждението на 17-ти състав на Социалния съд в Щутгарт не е доказано, че бракът с осигуреното лице е бил сключен по причини, различни от пенсионни.

По изключение вдовишка пенсия, ако бракът не е сключен само с цел осигуряване

Това следва от факта, че застрахованото лице несъмнено е страдало от животозастрашаващо заболяване поради метастазата по време на брака.
За да се опровергае правното предположение за намерение за полагане на грижи, не е достатъчна разбираемата надежда на ищеца и осигуреното лице за евентуално излекуване или евентуално протичане на заболяването в продължение на няколко години.

Дългогодишната любовна връзка не оправдава право на наследствена пенсия

Въпреки това, според съдиите от социалния съд в Щутгарт, продължителността на предишната извънбрачна връзка и наличието на романтична връзка може да бъде възможна индикация, че няма брак от полза.
Обаче специално обстоятелство, което говори против брака по изгода, не е, че ищецът и осигуреният са живели в едно домакинство от няколко години.
Напротив, това обстоятелство по-скоро говори в полза на това, че единствената или преобладаващата цел на брака е била осигуряване на пенсия за ищеца. Защото съвместното съжителство в продължение на много години ,,без брачно свидетелство" се основава на дългогодишното съзнателно решение да не сключват брак и по този начин да не се подчиняват на различните правни разпоредби, които се прилагат за семейните двойки.

#8

Мини работа: Плащате вноски за пенсионно осигуряване или не?

Г-жа Добринкова е работила дълги години и е плащала социалноосигурителни вноски. След това дойдоха децата. Сега тя започва миниработа и се чуди дали да не бъде освободена от задължително осигуряване в пенсионната схема. Ние обясняваме как вноските от маргинална заетост могат да имат положително въздействие.
Не само при пенсията за старост, но и при новата основна пенсия времето от мини-работа се зачита напълно.
Не само при пенсията за старост, но и при новата основна пенсия времето от мини-работа се зачита напълно.
18.03.2021 г

Мини работните места подлежат на пенсионно осигуряване от 2013 г. Пълният размер на вноската за пенсионно осигуряване е 18,6% от брутния доход. Това важи и за мини работни места. Работодателят плаща 15% от това, служителят 3,6%.
 
С мини-работа на пълен работен ден, печелеща 450 евро, делът на г-жа Добринкова ще бъде 16,20 евро на месец. Ако възнаграждението е под 175 евро, процентът, който г-жа Добринкова трябва да плати, се увеличава, тъй като има минимална вноска за пенсионно осигуряване от 32,55 евро на месец. При 150 евро работодателят ще трябва да плаща 22,50 евро на месец, а делът на г-жа Добринкова ще бъде 10,05 евро на месец.
 
Години за пенсиониране чрез задължително осигуряване мини работа

Всички служители (включително тези с незначителна заетост на непълно работно време) придобиват права от пенсионното осигуряване само след като са завършили определени периоди на изчакване като минимален осигурителен период.
Периодът на миниработа се счита за нормален период на заетост, подлежащ на пенсионно осигуряване. Следователно една година маргинална заетост е нормална осигурителна година.
 
Миниработата може да има предимства за различните видове пенсии:

    инвалидна пенсия

По принцип трябва да са платени три години задължителни вноски през последните пет години преди началото на намаляването на способността за доходи. Тук се включва и времето с пенсионни осигуровки от миниработата. Това означава, че вече придобита гаранция може да бъде загубена отново поради липса на задължителни вноски, ако сте освободени от вноски за пенсионния фонд на миниработа. А с миниработата, която подлежи на задължително осигуряване, може да се запази придобита сигурност от осигурителна работа. Ако законовите изисквания за осигуряване не са изпълнени, тогава няма възможност за ранно пенсиониране и трябва да изчакате пенсията си за старост, независимо колко сте болни.
 

    Пенсия за старост за особено дълго осигурени

Тази пенсия получават само тези, които имат 45 осигурителни години (и са на определена възраст). Г-н Добринкова има 43 осигурителни години и остава безработен. Безработицата преди пенсиониране не се зачита за този вид пенсия. След две години щеше да стане достатъчно възрастен за тази пенсия без удръжки, но липсват две осигурителни години със задължително осигуряване. Той може да изпълни това с осигурена мини работа в допълнение към обезщетението за безработица. Това може да бъде и нископлатена мини-работа, тъй като от 165 евро възнаграждението на мини-работата се компенсира от обезщетенията за безработица.
 

    Стандартна пенсия за старост и основна пенсия

Необходими са ви пет осигурителни години и подходяща възраст за това. Периодите на незначителна заетост също се зачитат към петте години.
Не само при пенсията за старост, но и при новата основна пенсия времето от мини-работа се зачита напълно. Решенията за основната пенсия все още не са в света, те са обявени едва за средата на 2021 г. Но законът се прилага от 1 януари 2021 г. За основната пенсия трябва да има 35 години осигурителен стаж.
 
Специално предимство при основната пенсия

Ако г-жа Добринкова придобие право на основна пенсия с осигурената мини-работа, това наистина може да си струва.
Досега всички доходи, включително пенсиите, се зачитаха изцяло за социални помощи. Често не оставаше нито едно евро. Това ще се промени с помощта, въведена през 2021 г. До 223 евро на месец не се вземат предвид, когато службите за социално подпомагане изчисляват дали има право на основно осигуряване в напреднала възраст. Това предимство важи и за жилищното обезщетение. И тук новата основна пенсия не е напълно отчетена, така че просто остава повече.
 
Преходна помощ и субсидия Riester

Ако работодателят е платил шестте седмици за продължаване на изплащането на заплатите в случай на болест, миниработникът няма доходи. Няма финансова защита чрез болнични. За периода на рехабилитация обаче има право на преходно обезщетение, ако непосредствено преди мярката са внесени задължителни вноски за задължителното пенсионно осигуряване. И тук мини работата е достатъчна.
 
Всеки, който преди това е получавал субсидия Riester, трябва да има предвид, че ако задължителната застраховка е изключена, държавната субсидия Riester също вече не е достъпна.
 
Няма значително предимство, ако мини работата е на непълно работно време

Ако г-жа Добринкова работеше на непълно работно време и на непълно работно време и подлежеше на социалноосигурителни вноски, запазването на задължителното осигуряване за миниработата би довело само до много малко месечно увеличение на пенсията. Следователно не се вижда значително предимство при плащането на вноски за задължителното пенсионно осигуряване за миниработата.
 
Веднъж отказан = обвързан за работа

След като бъде отменена, г-жа Добринкова вече не може да избира задължителна застраховка в настоящото трудово правоотношение. Решението е обвързващо за срока на миниработата. Работодателят винаги плаща пенсионната вноска. Погрешното решение може да бъде коригирано с договор, ако настоящото трудово правоотношение бъде прекратено и се сключи ново. След това автоматично възниква отново задължението за внасяне в пенсионния фонд.
 
Задължителната застраховка е въведена през 2013 г. Мини-работниците, които все още са освободени от пенсионно осигуряване, защото са започнали работа преди това, могат да се възползват от пенсионното осигуряване по всяко време, като се откажат от освобождаването от осигуряване.

#9

Значи законите в Германия са написани от евреи
и няма мърдане,дори и за германците.
Ще опиша един трик на евреите от пенсионното и бюрота за арбайт
как дерат за такси за пенсии от работливите немци и чужденци,
Всяка година стотици и хиляди менци се сблъскват с това,
но най са ощетени чужденците.
Идваш Германия започваш да работиш и живееш тук.
Поради някаква причина си инвалидизираш, тук му викат нетрудоспособност.
Супер казваш живея в правова демократична държава, а не е като в нашата с калпави закони България.
Но ще разберете, че ние в България от това естество сме по-добре от тукашните,
за да се да се пенсионираш.
Забележете законовите застрахователни правила са следните.
Трябва да бъдеш пет години в немското пенсионно и да си платил от 36 месеца реални вноски за пенсия преди инвалидизиране.но в такъв случай всички чужденци и българи, които работят до петата година са прецакани
Давам ви един потресаващ пример.
Жена завършила университет на младини и работи като инженер цели 25 години!!!
Поради някаква си причина се алкохолизирала и последните шест години не е работила
разболява се и не може да вземе пенсия за инвалидност,
защото не е внасяла в пенсионното последните три години такси.
Макар да е внасяла цели 25 години тази жена остава без пенсия за нетрудоспособност и трябва да кондидатсва в социала за държавна помощ.

Сега направете сравнение колко са останали в България евреи и колко в Германия!

Пиша с грешки, защото съм бесен, че не криех доходи и да се правя като тях !

#10

Трябваше да попълня при един немец документи и всичко поискано от мен са подредени в папката ми.Остава само да ги види и копира:) а той ми дава документ за попълване.Къде и кога съм работил в България.Идали имам някакво извлечение от заплата в бг.Ама така се ядосах дори и да имам как ще разбереш какво пише.След 30мин и моя познат който защитаваш немеца схвана - ама вие пишете на руски!
Дадоха ми документ V0710 за попълване на стажа в България.Аз откъде да помня колко къде и изобщо мазния български босс дали ме е осигурявал, а не само да рука.Та в този ред на мисли.

Как да си събера стажа от България.По интернет става ли?

Ужасна бюрокрация е тук.

 

#11

Смятам да напуснем квартирата.Но искам да ми върнат калциона.
В договора пише три месеца  предварително да му кажа на хазяина.Ама другата квартира не чака.
Мога ли да му намеря нов наемател и да ми върне калциона.
Ако не желае новия наемател хазяина трябва ли да ми върне калциона?

#12

Deutsche Rentenversicherung Bayern Süd предупреждава
 за нова измама

има все повече съмнителни обаждания към пенсионерите. Обаждащите се се представят за служители и искат банкови данни по телефона.

DRV Bayern Süd спешно предупреждава срещу подобни обаждания и посочва, че законовото пенсионно осигуряване не се свързва с клиентите си в тази форма. Изключва се телефонно запитване на банковите данни на получателите на пенсия. Следователно на съответните запитвания не трябва да се отговаря при никакви обстоятелства.

Особено внимание се изисква преди всичко, когато се иска незабавно прехвърляне на парични суми по телефона. В такива случаи винаги трябва да информирате полицията.

Ако не сте сигурни, DRV Bayern Süd е винаги на разположение на своя безплатен сервизен номер 0800 1000 480 15.

За да подпомогне своите клиенти, Deutsche Rentenversicherung представя най-често срещаните трикове в своята брошура ,,Пазете се от измамници" и обяснява как най-добре да се защитите. Брошурата е насочена не само към пенсионерите, но и изрично към роднини и съседи на възрастни хора и служители на медицински сестри, тъй като те могат да бъдат ценни контакти в случай на съмнение.

#13

Текст на Христова прочетено в нета.

Здравейте,понеже напоследък и на лични и в групата ,всеки пита за това
У1,реших да го направя като документ защото се начетох на много глупости
последните дни.Искам да уточня за какво ви е нужен този документ.С него
ще имате право да си вземате платена борса в БГ по българското трудово
право,ако отговаряте на условията,а те са 3 години не трябва да сте били на
платена борса,да имате за последните 18 месеца-12 месеца плащано с пълен
социален пакет тоест тези които са на мини джоб не ги хваща.Също трябва
да сте съкратени или да ви свършва срочният договор.Пенсионерите в
БГ,които работят в Германия нямат право на платена борса и,ако случайно
сте пенсионери от Германия същото се отнася и за вас.Ако не отговаряте
само на едно от правилата няма да ви отпуснат пълна платена борса,а ще ви
дадат само 4 месеца по 9 лева на работен ден в месеца.И така,какво трябва
да направите за да се сдобиете възможно най-бързо с формуляра У1.,
1.Теглите си ей този документ и го давате на вашият работодател,ако сте
имали през последните 2 години няколко работодателя и на тях трябва да
го дадете да го попълнят,защото по българското трудово право,платената
борса се изчислява за последните 24 месеца.
https://www.arbeitsagentur.de/datei/Arbeitsbescheinigung_ba013140.pdf?fbcli\" rel=\"external nofollow\">https://www.arbeitsagentur.de/datei/Arbeitsbescheinigung_ba013140.pdf?fbcli
d=IwAR3_9HMzX-obCDBWDjrOVtHTGAb06dmKUzTVKRe70VOLSzDGFf-
GATramU8
2 Теглите молбата за издаване на У1 и си я попълвате,като в молбата може
да дадете и българският ви адрес или немският-вие избирайте.Ако е на
немският идва по-бързо.Накрая в бялото поле което остава под подписа
моля напишете ей това и пак се подпишете: P.S Tragen Sie bitte mein
Einkommen der letzten 24 Monate, wie es das bulgarische Arbeitsrecht
vorschreibt. Защо ви карам да напишете това,защото както казах по горе
изчисленията са за 24 месеца,а по немските закони АА го попълва само за
12 месеца и като си отидете в БГ,нашите няма да го признаят и се започва
едно чакане да благоволят немците да отговорят.По този начин ви
спестявам това чакане и ще започнете да вземате пари още същият месец.A
това е самата молба : https://www.arbeitsagentur.de/datei/AntragPD-\" rel=\"external nofollow\">https://www.arbeitsagentur.de/datei/AntragPD-
U1_ba013103.pdf?fbclid=IwAR2vQYdrQj8HLtXSC-
9vdsEh9YZm_98iVWPcoGO9eOwQmcPHj7r7lhLuJvI
з.Влизате в търсачката на гугал и пишете ей това; arbeitsagentur in ...
пощенския код на адресната ви регистрация за да разберете точният
адрес/улица и номер/ на отговарящата за вас АА,защото те трябва да го
дадат ,ако изпратите на грешен адрес ще чакате доста докато си
прехвърлят молбата ви от бюро на бюро.Давам пример с един от кодовете
на Кьолн https://www.google.com/search?ei=lSTpXtKxF_6AhbIPla-\" rel=\"external nofollow\">https://www.google.com/search?ei=lSTpXtKxF_6AhbIPla-
d6Aw&q=arbeitsagentur+in+50829&oq=arbeitsagentur+in+50829&gs_lcp=CgZw
c3ktYWIQDDIFCCEQoAEyBQghEKABMgUIIRCgATIFCCEQoAE6BAgAEBM6CAgAE
BYQHhATOgYIABAWEB46AggAUPC6BFjtywVg1_sFaABwAHgAgAF-
iAGtA5IBAzEuM5gBAKABAaABAqoBB2d3cy13aXo&sclient=psy-
ab&ved=0ahUKEwiS0OHTj4fqAhV-QEEAHZVXB80Q4dUDCAw

  4.Отивате в пощата и изпращате писмото като einschreiben einwurf
Това е.Надявам се да няма повече не доразбрали хора
П.С Молбата за У1 може да я подадете след първият ви не работен ден от
договора.       4.Отивате в пощата и изпращате писмото като einschreiben einwurf
Това е.Надявам се да няма повече не доразбрали хора
П.С Молбата за У1 може да я подадете след първият ви не работен ден от
договор.

Това е.Надявам се да няма повече не доразбрали хора
П.С Молбата за У1 може да я подадете след първият ви не работен ден от
договора.

Дано авторката не се сърди, че съм я цитирал във форума:)

#14

Всеки в Германия , който живее , трябва да бъде регистриран там (общо задължение за регистрация): Всеки, който живее в Германия , е длъжен да се регистрира в регистрационния орган, отговарящ за мястото му на пребиваване, в рамките на две седмици след преместването в апартамента, раздел 17 (1) BMG .

 
Какво е фиктивна регистрация?

Фиктивна регистрация е когато някой се регистрира на адрес без да живее там . Такова фалшиво пребиваване е забранено. Всеки, който като наемател издаде удостоверение за наемодател за това, извършва административно нарушение и рискува глоба до 50 000 евро (§ 54 BMG).

 

Каква е разликата между регистриран адрес и местоживеене?

Освен основното жилище, адресът на регистрация включва и второстепенното местожителство . Адресът на регистрация, както и всички данни за регистрация, се записват от общинската служба по регистрация. След като се премести или премести, жителят трябва да информира службата по регистрация на жителите за новия си адрес в рамките на 2 седмици.
За колко време можете да настаните гост?
Колко дълго може наемателят да има или да настанява посетители? Това обикновено е неограничено . Наемодателите не могат да ограничават това по принцип
Кой има право да издава потвърждение за жилище?
За да се предотвратят злоупотреби, не е възможно да се пререгистрирате без потвърждение от наемодателя или наемодателя.
Два варианта на удостоверение на наемодателя . За пререгистрация се приемат
Писмено потвърждение на наемодателя: Тук наемодателят (или упълномощен от него управител) попълва формуляр, който е на разположение в службата за регистрация на жителите и който вие подавате там заедно с другите документи. Между другото, много общини предлагат PDF версии на формуляра за изтегляне. Например град Хановер .
Електронно потвърждение на наемодателя: Тук наемодателят изпраща декларацията директно до службата за регистрация на жителите чрез интернет. В замяна той ще получи код (характеристика за разпределение), който ще ви каже и който ще дадете при регистрация в органа.
Какъв е крайният срок за потвърждение от наемодателя?
Който фигурира като наемодател трябва да издаде удостоверението. Съгласно раздел 19 от Федералния закон за регистрация (BMG), той има задължение да сътрудничи на регистриращия орган. И бързо: Трябва да представите документа (заедно с други документи) в рамките на две седмици след преместването в службата за регистрация на жителите .
Ако не получите потвърждението от наемодателя навреме, трябва да съобщите за това в службата за регистрация на жителите. Защото ако пропуснете срока, това може да ви излезе скъпо - в зависимост от преценката на служителя или местните разпоредби.
До четири седмици закъснение до 30 евро
Ако закъснението е повече от един месец, до 500 евро
До 1000 евро за забавяне от една година или повече
И ако наемодателят издаде потвърждението на наемодателя твърде късно или изобщо не го издаде, той също е заплашен от глоба до 1000 евро съгласно § 54 BMG.
Затова немците си спазват законите, а всички други не докато нямат шрафт и публично комшийско освиркване:)
#15
Далеч от Родина, далеч от бащин дом, далеч от приятели, далеч от родно място.

Да не забравяме никога, че България ни чака да се завърнем.

#16
Говорилня / Висок наем!
21 Дек 2022 04:25:59

Ако наема ви е висок може да заведете дело за намалянето му.За разлика от България тук наемите са от държавата регулируеми.

Така, че на евреи хазяи не се ядосвайте, които безжалостно са вдигнали цените, а се възползвайте от правата си.

https://www-advocard-de.translate.goog/streitlotse/mieten-und-wohnen/miete/miete-zu-hoch-mieterrechte-geltend-machen-in-6-schritten/?_x_tr_sl=bg&_x_tr_tl=de&_x_tr_hl=de&_x_tr_pto=wapp\" rel=\"external nofollow\">https://www-advocard-de.translate.goog/streitlotse/mieten-und-wohnen/miete/miete-zu-hoch-mieterrechte-geltend-machen-in-6-schritten/?_x_tr_sl=bg&_x_tr_tl=de&_x_tr_hl=de&_x_tr_pto=wapp

#17
Говорилня / Попаднах на
18 Дек 2022 04:36:51

В сайта на немското пенсионно осигуряване намерих следното:)

Нашата брошура, която информира бежанците от Украйна за немското пенсионно осигуряване, ще бъде публикувана скоро. Тук имате възможност да изтеглите.

А на български все още няма.Макар България от 2007 да е в Европа.
Ако бяхме с Путин веднага щяха да ни преведат всички формуляри.

Благодарение на Путин над 1милион работници от Украйна дойдоха на немския трудов пазар.Германия мисли за пенсионерите за след 2080г.:)

#18

 

Какви са ми правата и правилата при неработоспособност казано болнични.

 

1. Най-важните неща накратко

Неработоспособността е налице, когато работата не може да се извършва поради болест или злополука или има медицински обоснован риск професионалната дейност да доведе до влошаване на здравословното състояние. В случай на неработоспособност работникът или служителят е длъжен незабавно да уведоми своя работодател. Той трябва да представи болничен лист за неработоспособност (кратък АС) най-късно след 3 дни, тоест на 4-тия ден от заболяването. Сертификатът е постепенно дигитализиран от 1 октомври 2021 г. AU е предпоставка за продължаване на изплащането на заплати и обезщетения за болест или обезщетение за нараняване .

2. Определение

Неработоспособността настъпва, когато работникът или служителят не е в състояние да изпълнява предишната си работа поради болест или злополука или когато работата може да доведе до влошаване на здравословното състояние.

Информация за увреждане, свързано с безработица в Обезщетения за безработица за инвалидност .

3. Завършеност

При удостоверяване на неработоспособността трябва да се внимава да няма пропуски, в противен случай може да има неблагоприятни последици, например при получаване на болнични.

Изцяло означава, че нов болничен лист се дава в работния ден след изтичане на последния болничен лист. Съботите не се считат за работни дни при оценката на пълния протокол за болест за обезщетение за болест. Например събота, неделя, официални празници, почивни дни или неработни дни с гъвкаво работно време (,,свързващи дни") също трябва да бъдат включени в AU.

Законът за обслужване и грижи по време на назначаване смекчи регламента относно безпроблемното право на обезщетение по болест: Правото на обезщетение по болест остава в сила дори ако по-нататъшната неработоспособност не бъде удостоверена на следващия работен ден, а в рамките на един месец. Правото на обезщетение по болест обаче се спира до получаване на удостоверението от здравноосигурителната компания. Преди тази промяна в закона, цялото бъдещо право на обезщетение по болест можеше да бъде загубено поради непълен отпуск по болест.

Възможна е обратна дата на началото на AU само в изключителни случаи и след внимателно проучване. По правило датата със задна дата е разрешена само до 3 дни.

4. Задължение за уведомяване

Работникът или служителят е длъжен незабавно да уведоми работодателя за невъзможността за работа и очакваната продължителност. Достатъчно е телефонно съобщение. Ако неработоспособността продължава повече от 3 календарни дни, служителят трябва да представи медицинско свидетелство за неработоспособност (сертификат за неработоспособност = AU) и очакваната продължителност не по-късно от следващия работен ден (§ 5 Continued Pay Act ). Въпреки това, работодателят може по всяко време да изиска болничният лист да бъде представен на първия ден от болестта. Правилото за 1 ден може да засегне само отделни служители.

В бъдеще (планирано от юли 2022 г.) медицинският сертификат вече няма да отива от пациента към работодателя, а: Работодателят ще извиква данните за AU от съответната здравноосигурителна компания. Това означава, че здравноосигурените пациенти вече няма да бъдат задължени да гарантират, че AU (бивш ,,жълт сертификат", сега нормален израз) ще достигне до техния работодател възможно най-бързо.

5. Съдържание на удостоверението за неработоспособност (АС)

на AU Диагнозата и вероятната продължителност на заболяването се отбелязват . Вероятната продължителност на заболяването обикновено се дава като максимум 2 седмици, а в случай на необичайно протичане на заболяването до максимум 4 седмици. Може да бъде предоставена и информация за други необходими мерки, като услуги за медицинска рехабилитация. Отбелязва се също дали е първа наредба или следваща наредба.

Както работодателят, така и здравноосигурителната компания първоначално са обвързани с AU. Обикновено е достатъчно да се докаже неработоспособност. Въпреки това, ако външните обстоятелства пораждат съмнения относно правилността на AU, работодателят може да се свърже със здравноосигурителната компания. Това може да разгледа случая отделно с участието на Медицинска служба (МД).

6-то изложение на АС

6.1. Предишен формуляр на хартиен носител

Хартиеният формуляр е преустановен модел за здравноосигурени пациенти . Лекуващият лекар издава АУ в четири екземпляра.

Оригиналът (с криптирана диагноза) отива в здравноосигурителната компания.

Осигуреното лице предоставя копието (без диагноза) на работодателя. В случай на безработица копието се представя в Агенцията по заетостта.

Застрахованият получава копие.

Четвъртият екземпляр остава при лекаря.

6.2. Електронен лист за неработоспособност – eAU

въвежда електронният лист за неработоспособност (накратко eAU) От 1 октомври 2021 г. поетапно се .

1-ва стъпка: Най-късно от 1 януари 2022 г. медицинските практики трябва да докладват неработоспособност по електронен път на здравноосигурителната компания (eAU). През 2021 г. имаха време за техническото преобразуване. Старата форма (\"жълт фиш\") вече не съществува. За работодателя вместо това пациентът съдържа нормална хартиена разпечатка. Той трябва да го представи на работодателя. Но вече не трябва да се тревожи за копието за здравноосигурителната компания. (Забележка: Този процес все още не е технически възможен във всички практики. Поради това понякога все още се създават хартиени сертификати, които пациентът трябва да изпрати на здравноосигурителната компания. Понякога ,,жълтите сертификати", които всъщност са премахнати, се използват и за тази цел).

2-ра стъпка: От 1 януари 2023 г. работодателят трябва да получава AU директно от здравноосигурителната компания, а не вече от пациента. При неработоспособност пациентът вече не трябва да изпраща или предава удостоверение, всичко става по електронен път.

При желание пациентът може да продължи да получава AU като разпечатка на хартиен носител за своя работодател и/или за личните си файлове.

От 2023 г. трябва също така да е възможно запазването на eAU в електронното досие на пациента (ePA).

Някои здравноосигурителни компании вече предлагат възможност пациентите да преглеждат собствените си доклади за отпуск по болест онлайн.

7. Неработоспособност повече от 6 седмици

От 7-та седмица на заболяването здравноосигурителната компания изпраща на работодателя формуляр за удостоверение за доходите. Там работодателят въвежда информацията, необходима за изчисляване на обезщетението по болест.

В случай на неработоспособност, която продължава повече от 6 седмици , възможността за постепенна реинтеграция също се проверява редовно с удостоверението за неработоспособност.

8. Невъзможност за работа в чужбина

Ако служител се разболее в чужбина, той трябва да постъпи по същия начин, както ако е болен в Германия, т.е. незабавно уведомяване на работодателя и медицинско свидетелство за неработоспособност, ако заболяването продължава повече от 3 дни. Здравноосигурителната компания също трябва да бъде информирана.

В случай на листове за неработоспособност от чуждестранни лекари , здравноосигурителната компания може да използва Медицинска служба (МД). Въпреки това, здравноосигурителната компания е обвързана с определянето на неработоспособността от осигурителя на държава от ЕС, ако здравноосигурителната компания не се възползва от възможността осигуреното лице да бъде прегледано от лекар по техен избор. Дните, в които служителят е болен, не се считат за отпуск, ако са доказани с медицинско свидетелство (§ 9 Федерален закон за ваканцията).

9. Отпуск и неработоспособност

9.1. празнично пътуване

Възможно е да предприемете ваканционно пътуване, докато не сте в състояние да работите, само ако пътуването няма отрицателно въздействие върху вашето възстановяване. Ако имате съмнения, това трябва да бъде потвърдено с медицинско свидетелство.

Пътуването в чужбина при получаване на болнични трябва да бъде съгласувано предварително с работодателя и отговорната здравноосигурителна компания. Пациентът може да пътува само със съгласието на здравноосигурителната компания. По принцип получателите на болнични трябва да са на разположение на застрахователната компания, тъй като например може да има часове за прегледи в лекаря.

9.2. Resturlaub

Правото на ваканция обикновено изтича на 31 декември. на календарната година. Само ако не може да бъде използван поради спешни оперативни изисквания или например поради заболяване на служителя , отпускът се пренася до 31 март. на следващата година възможно.

за отнемане на дни отпуск в случай на продължително заболяване Прилагат се отделни правила (в продължение на няколко години): Правото на отпуск изтича не по-късно от 15 месеца след края на съответната година отпуск. Това е, за да се предотврати натрупването на непропорционален брой ваканционни дни.

10. Прекратяване и неработоспособност

При определени обстоятелства работодателят може да уволни служител, докато той е недееспособен, вижте Прекратяване по здравословни причини .

Ако служител е подал предизвестие и подаде АУ точно за срока на предизвестието, това може да има последствия за него. Работодателят може да се съмнява в невъзможността за работа и AU може да не е достатъчно като доказателство. Допълнителна информация можете да намерите в съответното решение на Федералния трудов съд на www.bundesarbeitsgericht.de/ > Преса > Съобщения за пресата > 8.9.2021 Разклащане на доказателствената стойност на удостоверението за неработоспособност .

11. Политика

Директивата относно неработоспособността може да бъде изтеглена от Федералната съвместна комисия (G-BA) на адрес www.g-ba.de > Насоки .

12. Свързани връзки

#19

НЕ Е СРАМНО ДА СИ НА СОЦИАЛ.СРАМНО Е ДА ЛЪЖЕШ И КРАДЕШ.

Да си затваряме очите за истината, е равносилно да се правим на глупаци!

Социално осигуряване

Доходи

1. Най-важните неща накратко

Обезщетенията за социално подпомагане са достъпни само ако съществуващите доходи и активи не са достатъчни. Следователно службата за социално подпомагане проверява доходите и имуществото и изяснява дали родителите, партньорите, децата или други, с които съществува т. нар. битова общност, могат да подкрепят лицето, което търси помощ. Въпреки това, доходите и активите се вземат предвид по различни проценти в зависимост от обезщетението за социална помощ и личното положение на лицето, търсещо помощ.

По-долу ще намерите повече подробности за кредитирането на доходите . Повече информация за кредитирането на активи и размера на защитните активи в Социално подпомагане > Активи .

2. Общи изисквания за социално подпомагане

се Обезщетенията за социално подпомагане отпускат само ако собствените доходи и активи не са достатъчни за достоен живот или ако не може разумно да се очаква да ги изразходва. Той също така проверява дали трети страни работят заедно с лицето, търсещо помощ, и дали може да се предположи, че те получават обезщетения за издръжка от вас. Техните доходи и имущество , независимо дали са зависими или не . се зачитат за социално подпомагане

При определени обстоятелства службата за социално подпомагане може да извършва плащания и на тези, които са задължени да плащат издръжка , ако те нито живеят заедно с лицето, което има право на социално подпомагане, нито реално им предоставя обезщетения за издръжка:

Съпрузи или регистрирани партньори в живота, дори след раздяла или развод, като се вземе предвид тяхното т.нар.

Деца и родители с годишен доход от €100 000 или повече.

принуди зависимите деца или родителите с по-нисък годишен доход Службата за социално подпомагане не може да да плащат издръжка, дори ако лицето, което има право на социална помощ , може да ги съди за издръжка . Наредбата има за цел да попречи на нуждаещите се да се отказват от социални помощи, за да защитят своите близки.

За повече информация вижте Задължение за плащане на издръжка .

2.1. Бременна или дете под 6 години

социална помощ, независимо от доходите и имуществото на собствените си родители Всеки може да получава

при родителите или при родител живее
и

бременна е или дете преди 6-годишна възраст отглежда

Наредбата има за цел да попречи на хората да нямат деца или бременните жени да абортират децата си, за да не натоварват родителите.

2.2. Основна сигурност в напреднала възраст и намалена способност за печелене

също Основното осигуряване в напреднала възраст и в случай на намалена работоспособност е част от социалното подпомагане (SGB XII). Всички изброени по-долу разпоредби се прилагат и за основно осигуряване в напреднала възраст и в случай на намалена способност за доходи, освен ако изрично не е посочено друго.

2.3. услуги за подпомагане на интеграцията

На 1 януари 2020 г. помощта за интеграция на хора с увреждания беше отделена от социалното подпомагане и интегрирана в SGB IX. Помощ за интеграция на хора с увреждания могат да получат и хора с високи доходи. Някои от обезщетенията не са свързани с вноски и не зависят от активите. За останалите обезщетения се дължат вноски, но само при превишаване на необлагаем размер, зависещ от вида на дохода, и най-много 24% от годишния доход над съответния необлагаем размер. Активи от €59 220 в момента не се вземат предвид. Тези, които имат повече, трябва първо сами да финансират услугите. За повече информация вижте Помощ при интегриране > Приходи и активи .

3. Какво се брои за доходите и намалява благосъстоянието

Приспадането на дохода за социално подпомагане е регламентирано в правилника за прилагане на § 82 SGB XII.

Приходите включват следното:

Всички доходи в данъчен смисъл, например от работа, отдаване под наем и лизинг, търговски операции, капиталови активи, поддръжка.

Пенсии и доходи от допълнително осигуряване за старост (вижте по-долу за изключения).

Повечето социални обезщетения, напр. социалноосигурителни обезщетения ( обезщетения за безработица, обезщетения за безработица II , пенсия и т.н.), обезщетение за жилище, обезщетение за майчинство , аванс за издръжка , детски надбавки за пълнолетни деца (детски надбавки за непълнолетни деца се компенсират от доходите на детето), обезщетение за болест , родителско обезщетение , баварско семейно обезщетение .

Няма значение дали доходите са редовни или нередовни. Доходът също не трябва да се влива в пари: безплатният пансион и квартира се считат за доход в парична стойност и се компенсират според местното ниво на разходите (§ 82, параграф 1 SGB XII).

Ако нуждата от социална помощ е краткотрайна или се изисква еднократна и бърза помощ, агенцията за социално подпомагане може да оцени дохода след изслушване на бенефициента (§ 9 VO до § 82 SGB XII).

4. Какво не се зачита към доходите и не влияе на благосъстоянието

Следните не се вземат предвид като доход:

Обезщетения по Закона за социалните грижи (SGB XII).

Основна пенсия съгласно Федералния пенсионен закон (BVG) и други приложими закони.

Пенсии или обезщетения съгласно Федералния закон за компенсациите до размера на основната пенсия съгласно Федералния закон за пенсиите.

Възстановяване на авансови плащания, направени от получателя на социални помощи от стандартната ставка , например кредит за електроенергия.

Държавна помощ за образование (Саксония) и баварска семейна помощ .

Държавна помощ за грижи от провинциите Бавария, Берлин, Бранденбург, Бремен и Рейнланд-Пфалц.

Средства от Федералната фондация ,,Майка и дете" и дарения от други фондации, например за помощ при рак, за жертви на талидомид или от фонда за помощ при СПИН за хора, заразени чрез доставки на кръв.

Помощ за отглеждане на дете до €300, ако лицето, което има право на надбавка за отглеждане на дете, е било наето преди раждането.

Обезщетение за телесна повреда.

Помощ за грижи за нуждаещи се от грижи и полагащи грижи роднини ( надбавка за грижи за застраховка за грижи , надбавка за грижи за социално подпомагане , надбавка за грижи за застраховка срещу злополука ), освен ако не се помощ за грижи . кандидатства за

Помощ за насърчаване на заетостта и помощ за обучение ( инвалидност > помощ за обучение ) за служители в работилници за хора с увреждания (§ 59, параграф 2 SGB IX).

Дарения за безплатни социални помощи (напр. услуги за подкрепа от асоциации за хора в нужда) и дарения от хора без правно или морално задължение (§ 84 SGB XII).

Изключително за основна сигурност в напреднала възраст и намалена работоспособност:

Допълнителни обезщетения към стандартните тарифи съгласно държавния закон (§ 43, параграф 4 SGB XII).

В случай на домакинска общност не се предполага , че домакинството се управлява заедно и че другите хора подкрепят лицето, което търси помощ (§ 43, параграф 5 SGB XII).

С въвеждането на доходите на гражданите, което понастоящем е планирано за 1 януари 2023 г., се планира следните доходи също да останат освободени от социални помощи:

обезщетение за майчинство

Доходи от лятна работа за ученици в общообразователни или професионални училища, които не получават надбавка за обучение преди 25-ия си рожден ден

520 евро на месец за младежи под 25 години

в отговарящо на условията за BAföG училищно образование или обучение
или

в професионално обучение, което отговаря на условията за безвъзмездна помощ за професионално обучение (BAB).
или
по мярка за предпрофесионално обучение, допустима за финансиране от Агенцията по заетостта
или
във встъпителна квалификация, финансирана от Агенцията по заетостта
или
като ученици в общообразователни или професионални училища, които са наети по време на учебното време

необлагаеми надбавки за разходи или доходи от дейности на непълно работно време до 3000 евро на година

Джобни пари за Федералния закон за доброволческата служба или младежка доброволческа служба (FSJ или FÖJ) до €250 на месец

В бъдеще наследствата не трябва да се зачитат като доходи за социални помощи, а като активи. Повече информация за кредитиране на активи в Социално подпомагане > Активи .

5. Какво се приспада от дохода

Това, което се счита за доход (вижте първия списък по-горе), се сумира. От общата сума се приспадат следните разходи и суми:

данъци и осигурителни вноски.

Задължителни вноски за социално осигуряване, т.е. обикновено за здравно осигуряване, осигуряване за медицински сестри, пенсионно осигуряване и осигуряване за безработица.

Застрахователни премии, които се изискват по закон или са разумни въз основа на основната сума (напр. застраховка на моторни превозни средства, застраховка гражданска отговорност, застраховка на домашно имущество, застраховка смърт).

Субсидирани пенсионни вноски (раздел 82 EStG), ако не надвишават минималната лична вноска (приблизително 4% от дохода от предходната година, раздел 86 EStG).

свързани с получаването на дохода , напр Необходимите разходи,

Работно оборудване: Лицето, което има право на социални помощи, може да удържи поне 5,20 евро на месец от своя доход като разходи за работно оборудване или да докаже по-високи разходи.

Разходите за пътуване между дома и работното място са равни на цената на най-евтиния обществен транспорт. Ако няма обществен транспорт и се използва лично превозно средство, може да се приспадне месечна еднократна сума от максимум 5,20 евро за всеки километър разстояние между дома и работата – но за не повече от 40 км.

Вноски в професионални асоциации,

две домакинства, максимум 130 € на месец,

Лихвени плащания и други необходими разходи върху приходите от наем и лизинг.

Надбавки за разходи и подобни плащания за доброволци и джобни пари за доброволци (Федерален закон за доброволците, Закон за младежите доброволци) до максимум €200 на месец.

Следните се приспадат само в случай на помощ за издръжка и основно осигуряване в напреднала възраст и в случай на намалена способност за доходи:

30% от доходите от самостоятелна заетост и несамостоятелна заетост, но не повече от €224,50 (= 50% от стандартното ниво на изискване 1).

за служители в работилници за хора с увреждания и други доставчици на услуги . Различно приспадане, свързано с доходите, се прилага

€100 за допълнителни фирмени и частни пенсионни планове. Ако доходът от допълнително пенсионно осигуряване надвишава 100 евро, ще бъдат удържани 30% от надвишената сума. Максималният лимит на приспадане за 2022 г. е 224,50 евро (= 50% от стандартно ниво на изискване 1). Изключени са частни форми на предоставяне, които позволяват пълно плащане (еднократно плащане) по време на тегленето.

Само в случай на основно осигуряване в напреднала възраст и в случай на намалена работоспособност се приспадат:

максимум 26 евро на година за доходи от капиталови активи (§ 43, параграф 2 SGB XII).

Максимум €224,50 (= 50% от стандартно ниво на нужда 1) като освободена сума, ако се отпусне основна пенсионна добавка

В случай на помощ при грижи , помощ за незрящи и помощ за интеграция се приспадат следните:
40% от дохода, но не повече от €291,85 (= 65% от стандартното ниво на изискване 1, раздел 82 (6) SGB XII). В случай на стационарно лечение в стационарно заведение се прилага друго приспадане, свързано с дохода (§ 88, параграф 2 SGB XII).

 

, който трябва да се вземе предвид, е резултат от Доходът удръжките .

6. Как се отчита доходът: граници на дохода

Разумно е тези, които търсят помощ , да използват подлежащ на кредитиране доход над определени граници на дохода, т.е. съответното обезщетение за социална помощ тогава се намалява с този доход. Тази област е много сложна, тъй като службата за социални грижи има дискреционни правомощия.

В случай на помощ за издръжка и основно осигуряване в напреднала възраст и в случай на намалена способност за печелене , доходът, който трябва да се кредитира, се приспада изцяло от обезщетението за социално подпомагане .

В случай на помощ за здравеопазване , помощ за грижи , помощ за преодоляване на специални социални затруднения и помощ при други обстоятелства само тази част от дохода, която трябва да се вземе предвид, която е над лимита на дохода . се приспада

Този лимит на дохода се изчислява, както следва:

Основна сума от €898 (= двойна стандартна ставка на стандартно ниво на нужда 1)
плюс

Разумни разходи за настаняване (в зависимост от конкретния случай), с изключение на разходите за отопление
плюс

Семейна добавка от €315 (= 70% от стандартната ставка за стандартни нужди ниво 1, закръглена до най-близкото €)
за съпруга/съпругата или партньора на живот, който не е разделен и за всички роднини, издържани основно от лицето, търсещо социална помощ, или техния съпруг/партньор в живота
или
за непълнолетни и несемейни лица, търсещи помощ за единия родител, ако родителите живеят заедно, както и за самото лице, търсещо социално подпомагане, и за всяко лице, което се издържа основно от родителите или лицето, търсещо социално подпомагане.

За хора, нуждаещи се от най -големи грижи ( степен на грижа 4 или 5) и слепи ( помощ за слепи ), само максимум 40% от дохода над този лимит на дохода се приспадат от обезщетението за социално подпомагане.

В случай на еднократни обезщетения за артикули, които обикновено се използват най-малко 1 година, службата за социално подпомагане може също да изиска доходът над лимита на дохода, който получавате през 3 месеца след решението за кандидатстване, да бъде използван (§ 87 Параграф 3 SGB XII).

В специални случаи службата за социално подпомагане може също да изиска да се използва доход под лимита на дохода, например ако друго лице покрива нуждите, за които службата за социално подпомагане би трябвало да плати, ако съответните суми са малки или ако лицето, търсещо помощ е бил в клиника или дом за дълго време живее (§ 88 SGB XII).

6.1. Нередовни доходи

Еднократните приходи се кредитират през следващия месец.

Ако правото на обезщетения престане да съществува след един месец, доходът се разпределя равномерно за 6 месеца (§ 82, параграф 7 SGB XII).

Повтарящите се доходи, които не се получават месечно или в различни суми (напр. пенсионни вноски или вноски за издръжка), се изчисляват като годишен доход (§ 8 VO до § 82 SGB XII).

7. Кой може да помогне?

отговаря за индивидуалните изчисления и информация Службата за социални грижи .

8. Свързани връзки

социални грижи

Благосъстояние > Богатство

помощ за препитание

помощ в други ситуации

 

Правни основания: §§ 82 ff SGB XII

Последна промяна: 10.11.2022 г

#20

https://neterra.tv/\" rel=\"external nofollow\">https://neterra.tv/ вече предлага спортните канали на Диема.

За 70евро/ има новогодишна отстъпка/може да гледат 4 телевизора и 5 компютъра от различни ip адреси.Общо 9

Правите комбина с приятели, познати, комшии и сте в джаза!