Jump to content

Работа, заплащане, условия...


Recommended Posts

В ютюб намерих, една поредица, показващи различните професии, заплащане и т.н..Дори и да не знаете много добре език, пак ще научите много, към професията която сте се ориентирали.

https://youtube.com/c/Lohntsichdas

Ще се радвам и други да споделят какво им е направило впечатление, трудности и т.н.

За мен най-страното е, че масово работата започна прекалено рано, да станеш в 4 за работа за мен е абсурдно, да пътуваш много също, но тук е факт.

От друга страна, като положително е, че има почасова заетост и особено за жените не е нужно да работят на пълен работен ден, за възможността за мини джоб и т.н.

  • Благодаря! 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 7
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

Най-активни дни

Здравейте, не съм сигурна, че мига да задам въпроса си в тази тема, но ще опитам. Със съпругът ми от 2.5 години живеем и работим в Германия. В момента аз съм в майчинство,тъй като имаме бебе. Съпругът ми работи във фирма за почистване, (почиства прозорци). Още отначалото видяхме някой нередности с плащането и часовете и от няколко месеца се обърнахме към синдикатите. В момента те - синдикатите изискват връщане на неправомерно отрязани часове, удържани пари за униформа, не плащане на пътни часове до различни обекти. За съжаление обаче, те могат да направят това само за 6 месеца назад, а скоро съпругйт ми получи и доста реална заплаха за уволнение. Нуждая се  се от консултация с адвокат, какво би било станало, ако заведем дело от частен характер, ако съпругут ми бъде уволнен или по някакъв начин неправомерно махнат От работа. Какви биха били ползите от това? Струва ли си? Дали закона би бил на наша страна (разбира се, известно ми е, че всеки случай е индивидуален и мига да представя всички документи, за да се добие по- ясна представа)? Благодаря ви, предварително!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Tanya Miteva написа:

Здравейте, ... cъпругът ми работи във фирма за почистване, (почиства прозорци).

...Нуждая се  се от консултация с адвокат, какво би било станало, ако заведем дело от частен характер, ако съпругут ми бъде уволнен или по някакъв начин неправомерно махнат От работа. Какви биха били ползите от това? Струва ли си? Дали закона би бил на наша страна (разбира се, известно ми е, че всеки случай е индивидуален и мига да представя всички документи, за да се добие по- ясна представа)? Благодаря ви, предварително!
 

Здравейте Tanya Miteva,

въпросът ви има две страни - правна и житейска.

По отношение на правото:
Решите ли да се обърнете към Arbeitsgericht, който се занимава с подобни случаи, нещата за вас ще бъдат безкрайно прости. Подадете ли оплакване () там Оплаках се в Arbeitsgericht. Което е равносилно на завеждане на дело. Случаят се разгледа в съдебна зала със съдя. Най-вероятно съдът ще ви предложи споразумение. Помислете добре, преди да го отхвърлите, защото мисля, че само делата на първа инстанция са безплатни за вас.

За първото дело нямате разходи, ако заведете дело в Arbeitsgericht. Безплатно е за вас. Ще получите преводач. При необходимост ще получите и адвокат, който не е безплатен, но в такива случаи плаща държавата. Arbeitsgericht-ът е известен с това, че в 90% от случаите съдът дава право на Arbeitnehmer-a (т.е. на съпруга ви), особено в такива ситуации с чужденци, които са използвани.

По отношение на живия живот:
Дори и да спечелите делото, дали ще може да работи съпруга ви на същото място, след като работната атмосфера ще бъде отровена? Освен това, след подобно дело има опасност съпруга ви да не може да си намери работа. Ако новият работодател реши да направи справка за него, ще разбере за делото и може да му откаже работа. Разбира се, формалната причина за отказ няма да е делото, но все ще измисли нещо. Всичко това не означава, че ви разубеждавам да се борите за правата си. Напротив - трябва да го направите. Въпросът е да сте информирани каккво ви очаква. Римляните са казвали "Който е предупреден е въоръжен".

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Tanya Miteva написа:

Много ви благодаря, за изчерпателния и бърз отговор. Определено сега се чувствам по-спокойна! 

Е-е-е, тука е така. Или отговаряме бързо, или изобщо не отговаряме :D

Използвам възможността да се обърна и към вас. Имате секция, която е сравнително близо - в Любек. Направете си една разходка в неделя и отидете да гласувате. Tрябва да дадем едно рамо на близките и роднините ни в България, за да да се отърват най-после от хватката на овластената простащина и посредственост.

А ако пък действително нямате възможност - убедете свои близки или познати да го направят. Струва си!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Германия има толкова много работа и фирми, не се хващайте, като "удавник за сламка", за тази очевидно некоректна фирма. Има много фирми особено в почистващия бранш и особено в момента търсят много активна персонал, заради отпуски и лятно основно почистване, прозорци и т.н. Езика също не е кой знае какъв проблем, трябва ви малко, предполагам, че съпругът ви се справя. Бъдете гъвкави и не се борете с "вятъра", просто няма смисъл,  има толкова много алтернативи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Крякащата тайфа написа:

Е-е-е, тука е така. Или отговаряме бързо, или изобщо не отговаряме :D

Използвам възможността да се обърна и към вас. Имате секция, която е сравнително близо - в Любек. Направете си една разходка в неделя и отидете да гласувате. Tрябва да дадем едно рамо на близките и роднините ни в България, за да да се отърват най-после от хватката на овластената простащина и посредственост.

А ако пък действително нямате възможност - убедете свои близки или познати да го направят. Струва си!

 

 Да, плануваме да го направим. Само че, ако бебето е в настроение, че ни мъчат колики. Всички близки, които са тук ще гласуват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, veronik_veronik написа:

В Германия има толкова много работа и фирми, не се хващайте, като "удавник за сламка", за тази очевидно некоректна фирма. Има много фирми особено в почистващия бранш и особено в момента търсят много активна персонал, заради отпуски и лятно основно почистване, прозорци и т.н. Езика също не е кой знае какъв проблем, трябва ви малко, предполагам, че съпругът ви се справя. Бъдете гъвкави и не се борете с "вятъра", просто няма смисъл,  има толкова много алтернативи. 

Ами, да права сте, но той свикна много в тази фирма, все пак 2,5 години работи там, но шефа вече прекалява. Иначе има доста предложения, но той е такъв, като се е захванал с нещо ще го кара до край. Така че ако предприемат някакви неправомерни мерки, ще заведем дело  по частен ред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..