Jump to content

Германия


Recommended Posts

Здравейте исках да попитам дали дипломата ми за завършено висше образование от България ще мога да я използвам за намиране на работа в Германия

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое мнение и опит, намирането на работа зависи от:

1. Ниво на владеене на немски. Каквито и дипломи да имате, нямате ли ниво на езика са нищо. Втори език, ако е в помощ в работата ви.  Пример жена с добро ниво на немски след Ausbildung в Германия и отличен английски език, в момента работи основно с английски в чуждестранни клиенти.

2. Опит от България, особено в международна компани, специфичен опит, занаят.. Специализирани курсове, сертификати са плюс.

3. Дипломи от България, пример икономика, инж.. Мой познат работещ на топ позиция в немска компания с опит от България, дори не му поискаха дипломата да я видят. Водещото беше международният опит, обучения, но не дипломата му за висше.

4. Правилна насока за търсене на работа. Документи оформени според изискванията и стандартите им. Мотивационното писмо е особено важно и държат на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Jo409096 написа:

Здравейте исках да попитам дали дипломата ми за завършено висше образование от България ще мога да я използвам за намиране на работа в Германия

 

Вероник ти е описала всичко подробно и културно.
Аз ще допълня трябват мерак и мускули, ако не знаеш немски и нямаш никакъв опит в твойта професия.
Писал си Несебър.Сега там е море украинки,всичко е супер.Ако си без гадже, не си семеен и с дете ти се отваря възможността да си поживееш и разспуснеш, както се полага на човек наблягал толкова над уроците, а може немкиня да си хванеш.Малко да те развеселя , защото пътя който искаш да поемеш не е лесен.И да продължа.Но както знаем сегашното висше в България не можеш със средното по Живково време да го сравниш за какви знания може да говорим.Немците са практични и ако знаеш само колко процента завършват висше тук спрямо България, ще разбереш що са нумеро уно в Европа.Сега, ако си програмист или нещо с тези науки може само и на английски език да работиш, но немците са инати, като нашите макета и те карат да учиш и говориш немски. Немците са патриоти, а според мен комплекари отностно езика си.Говоря с държавен служител на английски, а тя ГОРДЕЛИВО  ми отговаря знам английски, но няма да говоря на английски.Казах и , че ще опитам на немски.Тогава доволно се усмихна.Изпотих се докато свържа няколко изречения и ме отпрати към съседната сграда.Дори ми стана интересно, че същата се появи на прозореца, което не е привично за немците и любезно ми казваше и показваше посоката.А, аз си мислех,че с моя немски грешно ме е разбрала, защото определено бях изпратен при нея, което и после се разбра, че не съм за сградата отсреща, а за нея.Какво да правиш мазохистка иска два пъти да ме мъчи.
Та един съвет без немски си за никъде.Да не ти казвам с какви бг живкови дипломи съм и пак си никой, докато не научих немски.Да признават ти дипломата и толкова.Всеки работодател сам си решава.Там където имат нужда и без немски ще те вземат, но без опит - едва ли? Без немски и опит-Абсурд.
Може да изкараш аусбулдунг - училище и практика , но за него си трябва немски.В нашия район имаше българка учителка по немски език с 20годишен стаж в България, а чистеше коридорите на държавна институция, защото наново трябва да се яви на изпити, за да и признаят ценза.Да не ти пиша икономисти с работа по банки в БГ, чистят немски фекалии.Представи си виетнамец или китаец в бг и нашето отношение към тях.Такова е и на немците към нас трета ръка си, докато не кажеш аз съм над вас картофели и ще ви го докажа.А ДОКАЗАТЕЛСТВО БЕЗ ВЛАДЕЕНЕ НА НЕМСКИ Е УЛТРА НЕВЪЗМОЖНО.
Иначе, ако можеш да работиш в строителство, да караш кола, да мъкнеш пакети или чистиш не се изисква много немски.И друг съвет, който аз намирам удачен за пускане на корени.Идваш тук женен или неженен започваш работа от изброените ми.Ако си семеен с дете данъка ти е по-малък, ако само си семеен, данъка ти е като на ерген.Значи си семеен с дете  и парите не ти стигат .Тогава кандидатстваш за  социал, помощи, жилище , детски и надбавки, които като работещ в Германия ще взимате.Това е твое право, но задължение да работиш легално и бъдеш честен към държавата без частни изпълнения, като лятото да работиш в бригада , като шофьор на циментовата количката при богатия немец, който си прави басейна.През всичкото това време ще учиш немски.И като задообрееш ще се оглеждаш за твойта професия.Не си дошъл да стоиш на социал и помощи и ако си инат и имаш хъс ще успееш да се реализираш в професията си.Тук работа има много да знаеш!
В България се правиме, че работиме ,а тук се работи истински, но затова взимаш кинти, които в България шефа си ги прибира.
З

Редактирано от AinStein
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Виждала съм обяви за работа в социалната сфера с българска език, Дортмунд....и др.  градове  където има много проблемни българи. Ако ви допада също работа в дневни центрове за социални услуги, вижте и Каритас какво предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, veronik_veronik написа:

Виждала съм обяви за работа в социалната сфера с българска език, Дортмунд....и др.  градове  където има много проблемни българи. Ако ви допада също работа в дневни центрове за социални услуги, вижте и Каритас какво предлагат.

Какви са тези проблемни българи? Да дойдат при нас Баденкакви малчаливи ще са!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това зависи от това дали имате бакалавърска или магистърска степен по социална работа - https://hilfe.bg/ Нямам бакалавърска степен. Имам само магистърска степен и тя ми отне две години, като изкарах три стажа. И честно казано, аз бях социален работник, преди изобщо да получа диплома. В тийнейджърските си години помагах на горещи телефонни линии. Така че основно се учиш на работното място и в класната стая.

Редактирано от Adamkek343
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..