Jump to content

Търся работа в Нюрнберг


Nela Dimitrova

Recommended Posts

Здравейте! Търся работа в Нюрнберг, по възможност на пълен работен ден.Тук съм от няколко месеца.Посещавах курс, който приключи и сега  търся работа.Ако някой има информация, бих била благодарна да я сподели.Предварително благодаря на тези, които ще се отзоват.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 4
  • Съдадена
  • Последен отговор

Най-активни в темата

На 9.5.2016 at 15:54, Nela Dimitrova написа:

Здравейте! Търся работа в Нюрнберг, по възможност на пълен работен ден.Тук съм от няколко месеца.Посещавах курс, който приключи и сега  търся работа.Ако някой има информация, бих била благодарна да я сподели.Предварително благодаря на тези, които ще се отзоват.

Здравейте Нела,

ще ви отговоря, макар че нямам конкретни предложения. Надявам се, че съветите ми ще ви бъдат от полза.

Преди да се захванете с търсенето на работа е добре да изясните за себе си с какво сте склонна да се занимавате. Ето какво имам предвид. При сегашната ви предполагаема житейска ситуация (средно ниво на владеене на език, липса на трудов стаж в Германия, неприложима трудова квалификация и др.) е трудно да се намери тясно специализирана или високо квалифицирана реализация.

Пред вас възможностите са мен са четири:

  1. задоволявате се с някаква работа от трудовата борса на Arbeitsamt. Важното е да стъпите на немския трудов пазар. Избирате си работа, с която да усъвършенствате езика и след 2-3 години мислите какво да правите по-нататък
  2. още сега с помощта на Jobcenter правите някаква преквалификация. Има стотици варианти. Прегледайте обявите за работа и вижте какво най-много се търси и бихте го работили с желание. После започвате да учите, а след 1-2 години и да работите
  3. осъществявате активни контакти с българската общност в района, опознават ви, т.е. помагат ви да намерите нещо по "втория начин"
  4. отивате в най-близките до вас McDonald's или Burger King, подавате си документите, дори и в момента да не търсят хора и до няколко месеца ще имате осигурена работа с трудов договор на минималната работна заплата.


Добре е да споделите все пак какво можете или сте готова да работите, за да могат и евентуалните предложения да бъдат по-конкретни.

До скоро ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте Нела, ако имате шофьорска книжка (кат. В) и все още търсите някаква работа, може би следната обява ще ви заинтригува ...
 

Цитат

Здравейте,търсим човек със шофьорска книжка категория "В" за работа на половин работен ден.
За повече информация лично на:

Heynestraße 27, Nürnberg

Заповядайте!

 

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Крякащата тайфа написа:

Здравейте Нела, ако имате шофьорска книжка (кат. В) и все още търсите някаква работа, може би следната обява ще ви заинтригува ...
 

 

Преди всичко искам да благодаря за времето и енергията, които влагате, стремейки се да ми помогнете. Действително, обявата е примамлива, но не бих се ангажирала в този момент,с шофиране, по причини, които не ми се ще да изтъквам публично. Много се надявам да не ме сметнете за капризна или неблагодарна, защото не е просто каприз и наистина съм благодарна за стремежа Ви да ми помогнете! Но всеки трябва да си преценява възможностите и според тях да поема отговорност. Ако спрете да ми предлагате възможности, за които сте научили, ще разбера...Повече от месец изпращам "Bewerbung" след "Bewerbung" на фирми за опаковане, за гледане на деца и т.н., но всички искат добри познания по немски, т.е. добра комуникация. Това е нещото, което все още ме задържа в отправна точка.За времето, в което съм тук, буквално нямам контакти с немци, няма с кого да говоря. Около месец, преди изпита, учих от тъмно до тъмно...,но това не може да замени или да компенсира "живата реч". Вчера попаднах на обява на българска посредническа фирма. Младо семейство в Майнц търси жена, която да се грижи за тригодишното им дете и за домакинството; живее се в къщата, с отделен вход, всички разходи се поемат /ток, вода, храна, интернет-всичко/. След като работата и квартирата са подсигурени, няма значение къде се намира. Кандидатствах. Вярвам, че все в един момент ще се случат нещата. Благодаря Ви още веднъж за загрижеността!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Nela Dimitrova написа:

Преди всичко искам да благодаря за времето и енергията, които влагате, стремейки се да ми помогнете. ... Ако спрете да ми предлагате възможности, за които сте научили, ще разбера...
 

Моля, моля. Няма причина да не продължа да споделям информация, която достига до мен. Проблемът е, че не е ясно коя е предпочитаната сфера, в която търсите реализация.

Сега разбирам, че сте склонна дори да смените населеното място. Ако е така, това определено облекчава мисията ви. При нас, на "изток от рая", шансовете ви биха се увеличили многократно. Но готова ли сте да се впуснете в подобно приключение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..