Jump to content

Бременност и раждане в Германия


Recommended Posts

На 25.01.2020 г. at 17:43, ivica_94 написа:

имам проблем жена ми всеки момент трябва да роди плащам си прегледи те приватно но питането ми е трябва ли заказан термин във болницата във която ще ражда моля помогнете.

Здравейте ivica_94,

имам въпроси:
(1) имате ли немска здравна карта?
(2) жена ви ходила ли е на консултации в Германия?
(3) оправяте ли се с немския?
(4) има ли усложнения с бременността или всичко е нормално?
(5) жена ви гражданина на Европейски съюз ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте искам да ви попитам с  коя агенция трябва да се свържа бременна съм и се нуждая от квартира. Не говоря добре немски в момента съм на Arbeitverbot. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте бременна съм в 6 тия месец и искам да попитам , преди раждане какви помощи мога да получавам работила съм 6 месеца само.

Редактирано от viktoria26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 27.1.2021 at 20:36, viktoria26 написа:

Здравейте бременна съм в 6 тия месец и искам да попитам , преди раждане какви помощи мога да получавам работила съм 6 месеца само.

Здравейте viktoria26,

При положение че работите, ако отговаряте на съответните условия, имате право на нормалните помощи, които получават много други и нямат връзка с бременността. Това са например:

  • Wohngeld
  • Kinderzuschlag
  • Bildungs-und Teilhabepaket

 

В допълнение, известно време преди раждането, работещите жени имат право на:

  • Mutterschaftsgeld
  • Babyerstausstatung
  • пари от фондации или свързани с църквата организации (напр. Bundesstiftung Mutter und Kind, Caritas)

 

Ако вие в момента не работите и не планирате да започнете работа преди раждането на детето, тогава нямате право на Mutterschaftsgeld. Ако някой знае още нещо, да казва

Редактирано от Крякащата тайфа
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

×
×
  • Създай нов...

Важно!

Използвайки този сайт, вие се съгласявате с нашите Условия за ползване, Декларация за поверителност и Правила на форума. Също така поставихме бисквитки във вашият браузър, за да направим този уебсайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за бисквитки, в противен случай ще приемем, че сте готови да продължите..