Jump to content
Родени в България

Recommended Posts

Здравейте искам да споделя информация за тези който не знаят как стоят нещата с сключването на брак в Германия. Понеже ние също не бяхме запознати и се лутахме много, значи за сключване на брак ви трябват: Акт за раждане- преведен с апостил, или интернационален. Удостоверение за семейно положение което се взима от България в общината, например ние нямахме възможност да се приберем и упълномощихме свекърва ми. Пълномощното направихме във Франкфурт и ни излезе 60€. След това си запазихме час в общината тук където живеем. Не ви трябват свидетели! Също така и не е скъпо защото съм чела в други сайтове, в който казват че е много скъпо напротив, всичко струва само 167€  в който ви влиза  формуляр В и Щам-бух, разбира се книгата е пожелание. Това е цялата информация от мен, надявам се да съм полезна на някого!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ние също сключихме брак в Германия, от нас искаха  актове за раждане, семейно положение и брачна дееспособност интернационални разбира се. По важното което искам да споделя е че ако нямате пълномощник в Бг има електронен път по който да изисквате тези документи и освен по имейл  ги получавате и до адрес в Германия. Прилагам линк на сайта  за Електронно връчване  където да се регистрирате, https://edelivery.egov.bg/Account/Register за да се регистрирате ви трябва ПИК от НОИ, ако нямате изкаран от БГ тогава изтегляте приложението Evrotrust (електронен подпис) от Google Play и си правите електронен подпис с който можете да се регистрирате в Електронното връчване и да подписвате заявленията които пращате през Електронното връчване. След като се регистрирате разгледайте сайта и ще видите всички администрации на общините в България всички видове заявления и форма за изпращане и получаване на съобщения също така плащането на заявленията става с карта през сайта, като пишете до общините те ще ви насочат. Успех

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване